שיתוף

קידום גיוון והכלה במקום העבודה בעזרת בינה מלאכותית משמעו מינוף הטכנולוגיה באופן שיאפשר לשפר את יוזמות הגיוון וההכלה הקיימות בארגון ולטפל בהטיות בתהליכי הגיוס, שימור העובדים והפיתוח המקצועי.

למעשה, הבינה המלאכותית מספקת למנהלי משאבי אנוש הזדמנויות לקידום גיוון והכלה במקום העבודה על ידי הפחתת הטיות, הרחבת הגישה להזדמנויות לאוכלוסיות מגוונות וטיפוח תרבות ארגונית של שייכות ושוויון.

להלן 7 דרכים לקידום גיוון תעסוקתי והכלה בעזרת בינה מלאכותית:

1 גיוס ללא הטיה:

כלי הגיוס המופעלים על ידי בינה מלאכותית יכולים לעזור למזער הטיות לא מודעות בתהליך הגיוס על ידי אנונימיזציה של קורות חיים, הסרת מידע מזהה כמו שמות, מגדרים ותמונות.

כלים אלה משתמשים באלגוריתמים כדי להעריך מועמדים רק על סמך הכישורים, המיומנויות והניסיון שלהם, מה שמוביל להחלטות גיוס אובייקטיביות ושוויוניות יותר.

2 מקורות מגוונים:

הבינה המלאכותית יכולה לסייע למנהלי משאבי אנוש באיתור מועמדים מגוונים על ידי ניתוח תיאורי תפקידים וזיהוי שפה שעלולה להרתיע קבוצות מסוימות מלהגיש מועמדות.

אלגוריתמים של בינה מלאכותית יכולים להציע שפה מכילה ולהמליץ ​​על פלטפורמות וקהילות לפרסום משרות, שיש בהן סיכוי גבוה יותר למועמדים מגוונים, ועל ידי כך להרחיב את מאגר הכישרונות ולקדם את הגיוון במאגרי המועמדים.

3 ניתוח תחזיות לגבי גורמי הצלחה מגוונים:

ניתוח תחזיות מבוסס בינה מלאכותית יכול לעזור לזהות את הגורמים התורמים להצלחתם של עובדים מגוונים בארגון.

ניתוח הנתונים הקשורים לביצועי עובדים, להתקדמות קריירה ולשיעורי שימור, מאפשר למנהלי משאבי לחשוף דפוסים ותובנות המאפשרים לפתח אסטרטגיות ויוזמות גיוון והכלה.

זה מאפשר לארגונים להתמקד בטיפוח סביבה מכילה התומכת בהצלחה ובקידום של כל העובדים.

4 למידה ופיתוח מותאמים אישית:

פלטפורמות למידה המופעלות על ידי בינה מלאכותית יכולות לספק הזדמנויות הדרכה ופיתוח מותאמות אישית המותאמות לצרכים האישיים, להעדפות ולסגנונות הלמידה של העובדים.

תוכן הדרכה מכיל, המתייחס לנקודות מבט וחוויות מגוונות, מאפשר למנהלי משאבי אנוש לתמוך בצמיחה ובקידום המקצועי של כל העובדים, ללא קשר לרקע או זהות.

5 איתור הטיות והפחתה:

ניתן לגרום לאלגוריתמים של בינה מלאכותית לאתר ולמתן הטיות בתהליכי קבלת החלטות, כגון הערכות ביצועים, החלטות קידום וסקירות שכר והטבות.

ניתוח דפוסים ואי התאמות בנתונים מאפשר לבינה המלאכותית לסמן הטיות פוטנציאליות ולספק המלצות לפעולות מתקנות, ולעזור להבטיח יחס הוגן ושוויוני לכל העובדים.

6 חונכות ונטוורקינג וירטואליים:

פלטפורמות וירטואליות של חונכות ונטוורקינג המופעלות על ידי בינה מלאכותית יכולות לחבר בין עובדים למנטורים, נותני חסות ועמיתים מרקעים וחוויות מגוונות.

פלטפורמות אלו משתמשות באלגוריתמים כדי להתאים בין העובדים למנטורים על סמך תחומי העניין, המטרות והזהות שלהם, תוך מתן קשרים משמעותיים וטיפוח תרבות ארגונית של הכלה ושייכות בארגון.

7 נגישות והתאמות:

כלים מבוססי בינה מלאכותית יכולים לעזור להפוך את הטכנולוגיה והמשאבים במקום העבודה לנגישים יותר לעובדים עם מוגבלויות או צרכים מגוונים.

לדוגמה, צ'אטבוטים המופעלים על ידי בינה מלאכותית יכולים לספק תמיכה וסיוע בזמן אמת לעובדים בעלי דרישות לנגישות, כגון קוראי מסך או תוכנת זיהוי קולי.

מתן עדיפות לנגישות והתאמות מאפשר למנהלי משאבי אנוש לוודא שכל העובדים יוכלו להשתתף ולשגשג באופן מלא במקום העבודה.

 

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה