7 דרכים להצלחה

7 דרכים להצלחה

אין כל סיבה שתמשיך להעריץ אנשים אחרים מוצלחים בארגון, כאשר אתה יכול להיות מוצלח בעצמך. הצלחה היא לא עניין של מזל, אלא של מיקוד, נחישות, אופטימיות ועבודה קשה

שיתוף

להלן שבעה התנהגויות מסוימות שאנשים מצליחים מבצעים בחיי היומיום שלהם:

לגרום לדברים לקרות במקום להמתין שיקרו

אנשים מצליחים לעומת אנשים פסיביים, אינם מחכים שדברים יקרו אלא גורמים להם לקרות. מי שממתין שדברים יקרו ולא עושה דבר לקדם זאת, למעשה מבזבז את הפוטנציאל שלו.
במקום להתלונן על הנסיבות הקיימות, המצליחים מגלים דרכים להתגבר על הנסיבות והאתגרים שלהם. הם מנפנפים את התירוצים ומתמקדים בעשייה – רק כך דברים מדהימים יכולים לקרות.

דגש על המסע לא על היעד

המסע להצלחה רצוף ניצחונות כמו גם כישלונות בלתי נמנעים שהדרך הנכונה להתמודד איתם היא ללמוד מהם. אנשים מצליחים לומדים מהטעויות שלהם ומשנים כיוון על פי הנדרש. במקום להתמקד על ההצלחה של סוף כל מסע, יש להתמקד במסע עצמו, בתובנות הנרכשות, בפתרון בעיות ובלמידה מטעויות, שבסופו של דבר תוביל אתכם להצלחות רבות וכבירות בהמשך.

למצוא את הדבר הבא

הקונספט "עסקים כרגיל" הוא לא זה שישנה את העולם. יש סיבה לכך שאנשים כמו אילון מאסק וביל גייטס הצליחו בגדול – הסיבה לכך היא חדשנות, חשיבה מחוץ לקופסה ומציאת "הדבר הבא", זה שיעשה את השינוי. בכל יום חברות סטארט-אפ חדשות מאתגרות את הנורמה ועושות את הלא יאומן. לאותן חברות יש מנהיגים מצליחים שמחזיקים במושכות ולוקחות את החברה קדימה. כדי להיות מנהיג כזה, עליך לחשוב בצורה חדשנית ושונה מהשאר.

ללמוד כל הזמן

לא משנה כמה אתה חושב שאתה יודע, תמיד יהיה מישהו שם בחוץ שידע משהו שאתה לא, ואנשים מצליחים יודעים שהם נמצאים במרדף מתמיד אחר הידע והם לא מפסיקים ללמוד. ההצלחה מגיעה פעמים רבות דווקא אחרי שהיית בטוח שסיימת ללמוד ואתה יודע הכל, ואז החלטת ללמוד עוד משהו קטן אחד, והוא זה ששינה את חייך.

דגש על האפשרי

תלונות וקיטורים אף פעם לא הובילו אנשים להצלחה. אנשים שמובסים מהאתגר לעולם לא יצלחו אותו. המפתח להצלחה טמון בחשיבה חיובית ובהתמודדות יום יומית עם אתגרים ומכשולים. החשיבה צריכה להיות כזו שאומרת שהכל אפשרי ומונעת מכך. גם במקרים של כישלון, אנשים מצליחים חושבים על מה עוד כן אפשרי ומנתבים את מרצם לשם. אותם אנשים גם שואלים את עצמם "איך אני יכול להשיג את זה?", שאלה שפותחת נקודת מבט מרעננת ואפשרויות חדשות.

הקף את עצמך באנשים חכמים ומוכשרים

אם יש משהו שאתה רוצה להשיג או מישהו שאתה רוצה להיות, עליך להקיף את עצמך באנשים חכמים ומוכשרים שעשו את זה. אנשים כאלו מביאים איתם השראה ולוקחים אותך קדימה. יתרון נוסף ברשת חברים כזו היא סיעור מוחות שניתן לבצע איתם, על מנת לבחור וליישם את הרעיונות המוצלחים שלך. אנשים מצליחים יציבו בפניך מראה ויסיעו לך להבין על מה כן כדאי ללכת ומה עשוי לבזבז את זמנך לשווא.

לעולם אל תוותרו

ההצלחות המרשימות ביותר הן אלו שהכי קשה להגיע אליהן, כאשר אנשים מצליחים רבים הם אופורטוניסטים שמעריכים הזדמנויות. אם חשבתם על רעיון ואתם יודעים שהוא יהיה מוצלח, אל תוותרו עליו בגלל האתגרים שבו או החשש מהדרך הקשה להשגתו. הדרך להצליח היא לעולם לא לוותר ולמצוא פתרונות לאתגרים עד שתגיעו להצלחה.

רישום ליריד משאבי אנוש HRexpo2021

אין תגובות

השאר תגובה