שיתוף

השנה האזרחית עומדת להסתיים, בלוח השנה כבר נותרו עמוד וחצי, מנהלי המכירות בארגונים נערכים לקראת הנחות ומבצעים כדי לסיים את תקציב השנה שעומדת להסתיים, וזהו הזמן הטוב ביותר עבור מנהלי משאבי האנוש להתחיל להיערך לקראת השנה האזרחית החדשה.

יש 6 מרכיבים מהותיים שמגיעים כעת אל פתחם של מנהלי משאבי האנוש ויש להיערך לקראת בהקדם:

1 בקשות העובדים להעלאה במשכורת ושדרוג ההטבות:

העובדים שלכם, ובראש ובראשונה העובדים המוכשרים ביותר שלכם, אלה שחברות אחרות מחזרות אחריהם במרץ, יתחילו בקרוב לבקש העלאות שכר ושיפורים בהטבות שהם מקבלים.

זה הזמן להתחיל לדון עם שאר המנהלים הבכירים (והפחות בכירים) בחברה אילו העלאות ניתן להעניק, אילו הטבות ניתן לשפר ומהו התקציב שעומד לרשות המהלך הזה.

2 הצבת מטרות ויעדים חדשים לקראת השנה הבאה:

כל שנה מביאה איתה מטרות ויעדים חדשים. עכשיו, לקראת החודש האחרון בשנה האזרחית הנוכחית, חשוב מאוד לערוך את הפגישות עם ההנהלה הבכירה כמו גם עם מנהלי דרגי הביניים, כדי להחליט על המטרות והיעדים שהם מתכוונים להציב לשנה החדשה.

אל תחכו שהם יגיעו אליכם. בתוך כל עיסוקי היום יום שלהם, וההיערכות שלהם עצמם לקראת מבצעי סוף השנה, סביר להניח שהם לא יתפנו ליזום בעצמם הגדרת מטרות ויעדים.

יש חשיבות רבה לכך שמנהלי משאבי האנוש יקחו בעצמם את היוזמה וידרשו מהמנהלים האחרים בארגון להקצות זמן כדי לחשוב על רשימת המטרות והיעדים שכל מחלקה תרצה להציב לעצמה, כמו גם המטרת והיעדים שהארגון כולו מעוניין להציב לעצמו כדי להתקדם, לכבוש עוד נתחי שוק ולשפר את התוצאות העסקיות.

3 תכנון רכישת טכנולוגיות החדשות למשאבי האנוש:

סוף השנה זה הזמן שבו תקציבים בארגונים זוכים לקבל אישור בקלות ובמהירות הרבה יותר מאשר בכל זמן אחר. לכן זה הזמן להתחיל לתכנן אילו טכנולוגיות חדשות בנושאי משאבי אנוש אתם רוצים לרכוש ולהטמיע, כדי להתייצב בחוד החנית של שוק העבודה.

כדי להתחרות טוב יותר על מועמדים פוטנציאלים ובעיקר על טלנטים מובחרים, כדי לשפר את יכולותיכם לשמר עובדים, וכדי לבצע את כל שאר המטלות הכרוכות בניהול ההון האנושי של החברה.

4 לאתר מועמדים פאסיביים פוטנציאלים ולתכנן את גיוסם:

תחילת שנה אזרחית חדשה זהו הזמן שבו רבים מהעובדים עושים חשיבה מחדש בכל הקשור למקום עבודתם. הם בוחנים האם יוכלו לשפר את תנאי העסקתם, חושבים על קידום, ובאופן כללי מעוניינים להתקדם הלאה.

פרט לעובדה שזו סיבה טובה מאוד לכך שעליכם להשקיע כעת בשימור העובדים מאמצים גדולים יותר מאשר בשאר ימות השנה; זהו גם הזמן הטוב ביותר לאתר טלנטים בחברות אחרות, שעשויים לעזוב את החברה בהם הם עובדים ולעבור אליכם.

לכן כדאי מאוד להתחיל להכניס להילוך גבוה את הפעילות בכל הנוגע להגדרות לגבי הצרכים של הארגון לקראת השנה הבאה (על פי המטרות, היעדים והתקציב):

  • אילו תפקידים ואילו משרות תרצו לאייש בשנה הבאה;
  • האם צפויות להיות בארגון שלכם משרות ותפקידים חדשים שלא היו לפני כן, כלומר, האם יש תחומים חדשים שהחברה שמה לה למטרה להיכנס אליהם וכתוצאה מכך יש לכם צורך בטלנטים המתמחים בתחומים אלה;
  • האם יש תפקידים שחשוב לארגון להרחיב ולהוסיף עוד עובדים בתפקידים אלה;
  • האם יש מחלקות שצריכות להתרחב כדי לעמוד ביעדים החדשים;
  • ועוד הגדרות רבות אחרות שיסייעו לכם להתחיל את השנה החדשה עם מאגר גדול יותר של מועמדים ואף עובדים שתוכלו לגייס.

5 מסיבות סוף שנה וצ'ופרים נוספים:

לא פחות חשוב: סוף השנה האזרחית מביא איתו את מסיבות סוף השנה ומנהלי משאבי האנוש הם אלה שמארגנים אותן. לכן אם עדיין לא התחלתם לתכנן את המסיבה, זה זמן טוב להתחיל לתכנן.

סוף השנה הוא גם זמן מצויין להעניק צ'ופרים לעובדים, כמו למשל ימי גיבוש אם נותר לכם תקציב המיועד לכך.

וזה גם זמן מצויין להתחיל לתכנן את פעילויות הרווחה לקראת השנה הבאה: האם אתם מתכננים ירידי עובדים, אילו ימי גיבוש יהיו בשנה הבאה וכמה, האם יש הטבות שתרצו להעניק לעובדים בשנה הבאה שלא היו בשנה החולפת וכד'.

6 היערכות לקראת הגדלת תקציב מחלקת משאבי אנוש

כן. גם לכם מגיע לעלות מדרגה. לא פחות חשוב מכל הסעיפים הקודמים: היערכות לקראת בקשה להגדלת התקציב של מחלקת\אגף משאבי אנוש לקראת השנה הבאה.

חלק מהפעולות שתוארו בסעיפים הקודמים דורשות תקציב מתאים למחלקת משאבי אנוש. לכן לקראת סוף השנה האזרחית חשוב מאוד שתתחילו להתארגן, ולקיים את כל הפגישות והישיבות הרלוונטיות לקראת העלאת התקציב של מחלקת משאבי אנוש.

בין אם מדובר בפעילות רווחה, או הגדלת מחלקת משאבי אנוש עם תפקידים ועובדים חדשים, או כל פעילות אחרת שדורשת תקציב.

כנס גיוס איתור ומשיכה של טאלנטים - יריד משאבי אנוש HRexpo2020

אין תגובות

השאר תגובה