שיתוף

לבינה מלאכותית יש את הפתרון לייעול תהליכים רבים במשאבי אנוש. תוכניות מחשב מתוחכמות אלו מצטיינות בהכרה בדפוסים, בתכנון ובהתאמה, בדרכים המחקות את החשיבה האנושית. שלא כמו בני אדם עם זאת, מחשבי AI אינם מתעייפים או משתעממים מעבודה מסוימת ואינם מביאים הטיות לא מודעות להחלטות הגיוס שלהם.

טכנולוגית AI משמשת יותר ויותר לביצוע תהליכי משאבי אנוש.

להלן 6 דרכים בהן היא משתלבת:

עבודה מהירה ויעילה

כאשר מגיע הזמן לגייס עובד, פעמים רבות זה צריך להתבצע במהירות כיוון שהמשרה פתוחה. מחשביAI עוברים דרך אלפי יישומים מהר יותר בהרבה מבני האדם.

מיון קורות חיים

מיון קורות חיים שמתקבלים עבור משרות פתוחות, היא משימה מפרכת. לרוב מתקבלים עשרות ומאות קורות חיים למשרה ובני האדם לא תמיד מספיקים לעבור על הכל, והם גם נוטים לטעויות. מחשב AI יכול "להציל" את אנשי משאבי האנוש בעבודה של 24/7 של ניתוח וסינון קורות חיים באמצעות אלגוריתמים מתוחכמים, להעריך ולצפות את הניסיון של המועמד, הידע שלו והכישורים, בהתאמה לדרישות התפקיד.

הגדלת שיעורי שימור ופרודוקטיביות

יתרון נוסף של מחשבי AI הוא בהגדלת שיעורי השימור ופרודוקטיביות העובדים, על ידי העסקת מועמדים מתאימים יותר. לא רק ש- AI מאיץ את תהליכי בחירת המועמד ומספק ניתוח שאין עליו עוררין, הוא גם משתמש בנתונים אלו כדי להתאים את המועמד למשרות המתאימות. אלגוריתמים AI יכולים לזהות את התכונות של העובדים הטובים ביותר ולחפש מועמדים בעלי מאפיינים מסוימים עבור משרות מסוימות. ככל שההתאמה גדלה כך גם גדלים שיעורי הפרודוקטיביות והשימור על העובדים.

הפחתת הטיות בגיוס

בעוד האפליה בשכר היא בבירור נגד החוק, אנשי משאבי אנוש לפעמים לא יודעים אפילו שהם מאפשרים להטיות לאישיות שלהם להשתלב בתהליך ההעסקה. אחרי הכל, הם רק אנושיים. מחשב AI יכול להתעלם ממידע לגבי גיל המועמד, גזע, מין וכד'. אין לו כל הטיות מותנות מראש והוא אינו נגד אזורים גיאוגרפיים ספציפיים, אוניברסיטאות, או קשרים ארגוניים. גורמים אלו עשויים לשחק תפקיד תת הכרתי בהחלטות לגבי מועמדים כאשר בני אדם קוראים את קורות החיים. שימוש ב- AI יכול להפחית את ההטיה של המגייס ולעזור ליצור מקום עבודה מגוון יותר מבחינה תרבותית.

ייעול שילוב העובדים

לעובדים החדשים יש בדרך כלל שאלות רבות כגון בנושאי הטבות, זמן חופשה בתשלום ומדיניות החברה. AI chatbots יכול לענות על שאלות חוזרות אלו ומשחרר את אנשי משאבי האנוש לטפל במשימות מורכבות יותר כמו הדרכה, אימון וקליטת העובדים בחברה. AI יכול גם לסייע עם מילוי טפסים לעובד החדש מה שיאפשר להם להתחיל בעבודה מהר יותר.

יצירת תיאורי משימות

תוכנת AI יכול לעזור למגייסים במלאכת תיאור העבודה המושלמת. תוכניות כגון Textio מזהות את ההעדפות המגדריות במודעות, ומסייעות למגייסים לבחור בשפה ניטרלית. בנוסף, על ידי השוואת השפה במודעה למודעות קודמות שעבדו טוב, תוכנת AI יכולה לעזור לנסח מודעה אפקטיבית כדי להגיע למועמדים הרצויים.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה