6 אמיתות קשות שכל מנהיג צריך להתמודד איתן

6 אמיתות קשות שכל מנהיג צריך להתמודד איתן

כמנהיגים, תוכלו לשלוט באנשים שלכם באמצעות כריזמה או לחלופין הרתעה ופחד רק לטווח הקצר

שיתוף
מנהיגים איכותיים

מנהיגים איכותיים

בטווח הארוך, ניתן לעורר ולהניע אנשים רק באמצעות תמיכה, אהדה, כיוון והנחיית הדרכים האמיתיות להצלחה.

להלן 6 אמיתיות מנהיגות שחשוב להתמודד איתן:

לא ניתן לחזור לאחור

זה בזבוז זמן לנסות להפוך את הארגון שלכם ל"נהדר שוב". העתיד לא מבוסס על טעויות העבר. אם אתם רוצים שהארגון שלכם יהיה יעיל לאורך זמן, אל לכם להסתמך על נוסטלגיה. במקום לנסות לחזור אחורה, יש ללכת קדימה. מה יועיל לארגון היום? לבטא חזון כולל של עתיד חיובי שיהדהד ברחבי הארגון כולו. חזון שמאחד ומוביל אנשים להתקדם יחד. קירות לא עושים את הארגון שלך חזק. כדי ליצור ארגון חזק עליך לאחד את הפלגים השונים.

אתה לא בשליטה

אתה לא יכול להכתיב מה יקרה באמת, זה לא משנה באיזו רמה אתה נמצא. ייתכן שתוכל לשלוט על הדברים כשאתה בסביבה, אך אל תסמוך על כך כאשר אינך נוכח. אנשים עוקבים אחרי מנהיגים לפי בחירה. אתה יכול להשיג תאימות באמצעות הטלת הסמכות שלך, אבל לא תקבל מחויבות של אנשים או מעורבות מלאה, אם הם לא יאמינו בך באמת. ואם אתה דוחף חזק מדי, תבחין מהר מאוד בהתנגדויות ופסיביות.

האנשים שלך הם לא באמת האנשים שלך

העובדים שלך לא יכולים להיות בבעלותך. הם אינם נכסים או משאבים, הם בני אדם, אל לך לתפוס אותם כמובנים מאליהם, כיוון שהארגון שלך לא יהיה קיים בלעדיהם. בריאותו ורווחתו של הארגון תלויים בבריאותם וברווחתם של כל חבריה.

התפקיד שלך הוא לא לנהל אנשים, אלא לקרב אותם לעסוק בדיאלוג סביב עניינים הדדיים, לעזור להם לפתח את הכישורים הדרושים להם, לספק משוב, להסיר מחסומים ולספק משאבים שיאפשרו להם לעשות את עבודתם. אנשים רוצים שהארגונים שלהם יצליחו, וכאשר ההשתתפות שלהם מוערכת ומנוצלת, הם מגיבים בחשיבה הטובה ביותר שלהם ותורמים באופן מלא.

כל מה שאתה עושה עכשיו הוא ידע ציבורי

הטכנולוגיה יצרה את ההזדמנות עבור מידע להיות נגיש, בין אם אתה רוצה לשתף אותו או לא. מנהיגות מונעת ערכים היא חיונית. אתה לא יכול להסתיר את הערכים שלך מאחורי דלתות סגורות. ייתכן שפעם אחת אפשר היה להתרחק מאתיקה מפוקפקת, אבל אין עוד מקום להסתתר. כאשר אתה מנהיג, הפעולות שלך נבדקות בכל רגע. כל מה שאתה אומר ועושה הוא מועצם. הדמות שלך היא הנכס היקר ביותר של, לכן, התנהג כאילו כל מה שתעשה יהפוך לידיעת הציבור, כי סביר להניח שזה מה שיקרה.

אם כולם בצוות שלך זהים, אתה צריך צוות חדש

זה עלול להרגיש בנוח אם כולם בצוות שלך נראים ומתנהגים אותו הדבר וחולקים את אותו הלך רוח. אבל כך לא תוכלו לסמוך על חשיבה מקורית או על היכולת להגיב לאתגרים ולאפשרויות בלתי צפויות. למעשה, אתם כנראה לא תוכלו לזהות הזדמנויות ולא להבחין באתגרים עד שיהיה מאוחר מדי.

פרספקטיבות שאחרים מביאים בגלל המגדר, הלאום שלהם, וכד', הופכים את הדיונים עשירים יותר, חזקים יותר, ורלוונטיים הרבה יותר. סכסוכים וחילוקי דעות, כאשר מתמקדים בנושאים מקצועיים, משמשים כדי לייצר רעיונות יצירתיים חדשים, גישות ופתרונות.

השאלות שלך חשובות יותר מהתשובות שלך

במקום לראות את התפקיד שלך כמספק תשובות, מנהיגים טובים יודעים לשאול שאלות טובות באמת. לפני שאתם קופצים למסקנה, שאלו שאלות המגדילות אפשרויות כמו "מה אנחנו עדיין לא יודעים?" שאלו שאלות כמו "מה אתם חושבים?" שיזמינו אחרים לחלוק מחשבות שאולי לא חשבתם עליהם ופתרונות יצירתיים.

אין תגובות

השאר תגובה