שיתוף

ריאיון עבודה עם מועמדים הוא אחד השלבים היות קריטיים בתהליך הגיוס. יש הרבה מאוד שאלות סטנדרטיות שמנהלי משאבי אנוש שואלים בדרך כלל.

אבל ארגון שרוצה להתייצב בשורה הראשונה של שוקי היעד שלו חייב לשאול שאלות שהן מעבר לשאלות הרגילות.

מנהלי משאבי האנוש חייבים לחשוב מחוץ לקופסה, בכל הקשור לשאלות בראיונות עבודה, כדי לקבל תובנות מעמיקות יותר לגבי התאמתו של המועמד לתפקיד ולתרבות הארגונית של החברה.

יש שאלות רבות שצריכות להשאל בראיונות העבודה ולמרות זאת רק לעיתים רחוקות הן נשאלות על ידי מנהלי משאבי האנוש או על ידי המראיינים האחרים ממחלקת משאבי אנוש.

שאלות אלו לא רק מספקות מבט מקיף יותר על המועמד אלא גם מעודדות אותו לחשוב במהירות, מציגות את כישורי התקשורת שלו ובאיזו מידה הוא יכול להתמודד עם פניות בלתי צפויות.

חשוב אמנם שתהיה קבוצה של שאלות סטנדרטיות לצורך עקביות, אבל שילוב של כמה שאלות לא שגרתיות יכול לעזור למנהלי משאבי אנוש לחשוף תכונות ותובנות שהם עלולים להתעלם מהן כאשר נצמדים רק לשיטות ריאיון מסורתיות.

להלן 5 שאלות שצריכות להשאל בראיונות עבודה ומספקות מידע רב על המרואיין:

1 ספר לי על פעם שנכשלת ומה למדת מזה:

שאלה זו מעריכה את יכולתו של המועמד לשקף את הטעויות שלו, ללמוד מהן ולהסתגל להסקת מסקנות ושיפור. זה גם חושף את יחסם של המועמדים לכישלון, מה שיכול לספר על החוסן והלך הרוח שלהם.

2 אם היית יכול להחליף עבודה עם כל אחד בחברה ליום אחד, איזה תפקיד זה היה ולמה:

שאלה זו מסייעת להעריך את ההבנה של המועמד לגבי המבנה והתרבות הארגונית של הארגון. זה יכול לגלות אם הם הכינו את שיעורי הבית שלהם על החברה ואיך הם תופסים תפקידים ותחומי אחריות שונים.

3 ספר על משהו שאתה מתלהב ממנו מחוץ לעבודה:

מעבר לכישורים הקשורים לעבודה, חשוב להכיר את תחומי העניין ונושאים בעלי עניין עבור המועמד. שאלה זו מספקת תובנה לגבי האישיות, האיזון בין העבודה לחיים האישיים וההתאמה התרבותית הפוטנציאלית שלהם.

4 תאר בבקשה מצב שבו היית צריך לעבוד עם מישהו שלא הסתדרת איתו ואיך התמודדת עם זה:

פתרון קונפליקטים וכישורים בינאישיים הם חיוניים ברוב מקומות העבודה. שאלה זו מעריכה את יכולתו של המועמד לשתף פעולה ולפתור מחלוקות באופן מקצועי.

5 מהו הספר הטוב ביותר שקראת לאחרונה, ולמה נהנית ממנו:

שאלה זו מסייעת להעריך את הסקרנות האינטלקטואלית של המועמד, הרגלי הקריאה והיכולת לבטא את מחשבותיו. זה יכול לחשוף את התיאבון שלהם ללמידה ולהתפתחות אישית.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה