שיתוף

חופשת הפסח כבר מאחורינו ואנו חוזרים אט אט לשגרה המבורכת. לאחר חופשה ארוכה, לעתים הצוות מתקשה לשוב לעבודה במלוא המרץ ולהשיב את הפרודוקטיביות והאנרגיות שהיו שם בטרם החופשה.

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להחזרת הפרודוקטיביות לצוות היא, להגדיל את מידת האושר של העובדים. עובדים שמחים ומאושרים יעבדו בצורה יעילה ככל האפשר ויגדילו באופן אוטומטי את הפרודוקטיביות שלהם.

להלן 5 דרכים להגדלת הפרודוקטיביות לאחר החופשה:

שינוי הנוף

לפעמים, מראה השגרה הקבועה יכול להיות הניקוז הגדול ביותר של המוטיבציה. את הפרודוקטיביות בעבודה ניתן להגדיל באמצעות שינויים פשוטים שיתרחשו לאחר החופשה, כגון: עיצוב חדש של המשרדים, אביזרים טכנולוגיים חדשים לעובדים, שינוי שגרת העבודה, ועוד. ישיבה עם העובדים בנושא שינויים מבורכים שהם היו מעוניינים להטמיע בסביבת העבודה שלהם, יכולה להיות מניעה ומהנה בפני עצמה.

כנסו את צוות העובדים שלכם לפגישה אחרי החג ובקשו מהם להעלות הצעות לשיפור ולאופטימיזציה של סביבת העבודה, בדרך שתעשה אותם מאושרים, יצירתיים ופרודוקטיביים יותר.

חברויות

חברויות בצוות הן דרך נהדרת להעלאת המוטיבציה והפרודוקטיביות בעבודה. עובדים שנפגשים מחדש לאחר חופשת הפסח הארוכה, מבלים יחד שוב וחולקים חוויות, ישמחו לשוב לעבוד יחד ביעילות ובפרודוקטיביות. חשוב לבדוק שהצוות שלכם אכן מגובש ושנוצרו בו חברויות, ובמידה ולא ניתן לעודד זאת ע"י פעילויות משותפות, ימי גיבוש, ארוחות צהריים משותפות, מפגשי חברה יחד עם בני המשפחה של העובדים, ועוד.

היתרונות של יחסי עבודה חיוביים בתוך המשרד ברורים לעין. העובדים יסייעו ויעזרו הרבה יותר אלו לאלוף כאשר הם חברים טובים. סיעורי מוחות אף עם מסייעים להגביר את הפרודוקטיביות.

בניית צוות אירועים

ימי פעילות ארגוניים הם דרך מהירה ונהדרת לשיפור המורל. בניית צוות אירועים בחברה שיהיה אחראי ליצירת אירועים ופעילויות חוץ, היא שיטה נהדרת.

פעילויות הצוות נושאות הטבות רבות, המסייעות לעובדים להכיר זה את זה ולקדם קשרים בתוך הקבוצה כולה. הבנת נקודות החוזק והחולשה של השני יכולה לעשות פלאים לזיהוי תחומים לשיפור, כמו גם לסייע להנהלה לפתח אסטרטגיות לתגבור וחיזוק החולשות.

מטרות ויעדים

אין זה סוד כי הגדרת מטרות ויעדים עבור העובדים היא דרך מצוינת לנצל את התחרותיות וההישגיות של האנשים להשגת מטרותיהם. זה גם מספק להם תחושה גדולה יותר של שביעות רצון בהשלמת כל משימה. עם זאת, חיוני כי מטרות אלו יהיו מציאותיות ואפשריות להשגה. הציפיות צריכות להיות ברות השגה ולא בלתי מציאותיות, שכן הגדרת מטרות בלתי ניתנות להשגה תביא לתוצאה הפוכה.

המתיקות של הצלחה

חשוב לזהות הצלחות במקום העבודה הן גדולות והן קטנות. הראו לעובדים שלכם כי אתם מעריכים את כל העבודה הקשה שלהם ואת המשימות שהם עושים, כדי לשפר את המורל ואת הפרודוקטיביות. לפעמים, תגמול לא חומרי כגון הבעת תודה, יעשה הרבה יותר מאשר בונוס כספי.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה