שיתוף

החדשות המשמחות הן שהמגוון האנושי בסביבת העבודה מתרחב, מה שמעניק לארגונים גישה רחבה יותר לכישורים ויכולות. משמעות נוספת לכך, היא שהגיוון מייצר תרבות ארגונית מקיפה יותר המשקפת את הציבור הרחב שסביבנו.

גיוון כוח העבודה אינו תמיד פשוט לביצוע, מכמה סיבות. ישנם אזורים בהם קל יותר לגייס עובדים מומחים לתעשייה שלכם, מאשר אחרים וישנן אוכלוסיות, מגזרים ודתות בהם תמצאו פחות מועמדים מתאימים. עם זאת, הגיוון הוא חשוב וקריטי להצלחת הארגון.

להלן 4 סיבות לכך שחשוב לפעול לטובת גיוון תעסוקתי:

הגיוון במקום העבודה משתפר

יותר ממחצית ממקומות העבודה מדווחים על עלייה בגיוון בחמשת השנים האחרונות, על פי סקר גיוון במקומות עבודה של XpertHer שפורסם ב-2016. מקום עבודה מגוון יותר, משפיע גם על המדיניות הארגונית לטובה. חברות עם מקומות עבודה מגוונים נוטים יותר ללכת לקראת העובדים, לספק להם ימי חופשה (לא בתשלום) עבור חגים דתיים, תרבותיים או אתניים.

סקר XpertHR מצא, כי חברות מגייסות עבור גיוון אתני ונמנעות מגזענות והטיות. עם זאת, המחקר מזהה גם כמה מכשולים שעומדים בפני מאמצי הגיוס המגוון, כגון היעדר מועמדים מבני מיעוטים באזורים גאוגרפיים מסוימים, היעדר זמן או משאבים כאלו ואחרים להגדיל את מאמצי הגיוס המגוון, וכן התנגדות אפשרית לשינויים והתמשכות של הטיות לא מכוונות שיכולות להתבטא בתהליך הגיוס.

מנהיגים עסקיים מבינים שהגיוון אינו אופציונלי

מנהיגים ארגוניים רבים מכירים בהכללה ובגיוון כקריטריונים חיוניים למשיכת ושמירה של כישרון עליון. סקר ההתפתחות של מנהיגות לשנת 2016 מאוניברסיטת צפון קרולינה, מצא כי מנהיגים עסקיים מובילים רואים בתרבות ארגונית כוללת כגורם חשוב במשיכת עובדים ושמירתם, וכן באמצעים לשיפור החדשנות ושיתוף הפעולה בין שורותיה.

מיעוטים הופכים במהירות להיות הרוב

בטווח של 20 שנה, הצמיחה הצפויה בקרב קבוצות אסייתיות, היספניות ורב-גזעיות תציב אוכלוסיות שאינן מייצגות באופן מסורתי ברוב ארצות הברית, כפי שמציינים מומחי משאבי אנוש. החברות שעושות כמיטב יכולתן לגיוס מגוון, הן אלו שבסיס העובדים שלהן בעל מבנה דמוגרפי דומה לזה של בסיס הלקוחות שלהן.

מעבר ליתרונות של שיקוף דמוגרפיה של המדינה, יש גם יתרונות מבחינת הביצועים. על פי חברת הייעוץ הניהולית העולמית מקינזי ושות', חברות עם מגוון אתני נמצאות בפוטנציאל גבוה ב -35% להצליח בביצועי עסקים מאשר חברות שאין להן מגוון זה. היתרונות בביצועים גבוהים עוד יותר – 53%.

גיוון מדשדש במקום במשרות הניהול הבכירות

חריגה מצערת למגמת המגוון מתרחשת במיקומים של משרות הניהול הבכירות. לנשים יש ייצוג נמוך מאוד, כאשר בתפקיד מנכ"לית בארה"ב, ישנן רק 5% של נשים. מחקר שנערך לאחרונה על ידי מכון פיטרסון לכלכלה בינלאומית אישר עד כמה חשוב המגוון המגדרי, וזיהה עלייה של 15% ברווחיות של חברות בעלות ייצוג של 30% מהנשים בתפקידים בכירים. ייצוג המיעוטים במשרות ברמה גבוהה הוא אפילו יותר קריטי.

אין תגובות

השאר תגובה