שיתוף

ראיון עבודה הוא אחד המדדים החשובים והמהותיים לגבי איכותו של המועמד ומידת התאמתו לארגון. יש אינסוף שאלות שמנהלי משאי האנוש היו רוצים לשאול את המועמדים, אבל לכל מנהל משאבי אנוש, בכל תחום וסוג עיסוק יש שאלות ליבה. אלו הן השאלות החשובות ביותר, שכן התשובות עליהן מלמדות יותר מכול על מידת ההתאמה של המועמד לכל ארגון ספציפי וסוג עיסוקו.

אמנם את כל השאלות בראיון יש להכין תוך חשיבה מוקדמת. אבל אל שאלות הליבה כדאי להתכונן ולהיערך תוך תשומת לב מירבית, שכן התשובות עליהן יכולות לסייע למנהל משאבי האנוש לאסוף את המידע הרלוונטי ביותר, ובד בבד להעיר למרואיין מסר ברור לגבי דרישות החברה, בהן הכישורים, היכולות והתכונות הנדרשים מהמועמד.

שרית גל, מנהלת הדרכה ברשת אנגלו סכסון
שרית גל, מנהלת הדרכה ברשת אנגלו סכסון

"הניסיון העשיר שלנו ברשת אנגלו סכסון בגיוס אנשים לתחום תיווך נדל"ן, הביא אותנו להבנה שיש לכל מועמד הרבה מאוד חששות", אומרת שרית גל, מנהלת ההדרכה המקצועית של רשת אנגלו סכסון ל-HRus.

"החששות נובעים מחוסר ידיעה והיעדר הבנה כיצד מתנהל התחום, מפני דימוי המתווך בעיני הציבור, האם הוא יוכל להשתכר לאורך זמן ומה יהיה גובה ההכנסה העתידית שלו, אלו הוצאות חלות עליו טרם כניסתו לתפקיד, ועוד.

"משום כך אנחנו מתייחסים למפגש הראשון עם המועמד לא כאל ראיון עבודה, אלא כאל פגישת היכרות, הבנת צרכים ויכולות, וזיהוי מוטיבציה לכניסה לתחום. כל זה נעשה על ידי תשאול מעמיק, שנועד להוביל את המועמד להבנה אמיתית של התחום ומה נדרש כדי להצליח בו".

שרית גל מסבירה מה הן השאלות הכי חשובות בריאיון עבודה עם מועמד לתפקיד יועץ נדל"ן:

1 מהן הציפיות שלך מהתפקיד ומה יהווה עבורך אתגר: "זוהי אחת השאלות הראשונות שאני שואלת בראיון עם מועמד", אומרת גל. "השאלה הזו מאפשרת לנו גם לקבל מושג טוב על המועמד, וגם להבין כמה מוטיבציה יש לו לקבל את התפקיד והאם הוא חושב בגדול ורואה רחוק".

2 נדל"ן זהו עסק של אנשים, אני מראיינת מועמדים רבים לתפקיד היועץ. מה מייחד אותך: "שאלה זו מיועדת לבחון את כושר הביטוי ויכולת השכנוע של המועמד. אלו הם פרמטרים נוספים שחשוב לנו מאוד לבחון, מעבר לרקע ולכישורים של המועמד", מסבירה גל. "יועץ נדל"ן צריך שיהיו לו יכולות מכירה, אבל הוא גם צריך לדעת לתת שירות ולהיות קשוב ללקוחות שלו. לכן, בשלב כלשהו בראיון אני פונה למועמד ומציגה בפניו את השאלה הזאת.

"כאן אני למעשה מעניקה למועמד הזדמנות לא רק לשכנע אותי שהוא מתאים, אלא גם להראות לי שהוא הבין מה התכונות הנדרשות לתפקיד. אם מישהו יגיד לי שהוא יודע למכור קרח לאסקימואים, אבל לא ידבר על אמינות, כנות וכושר ביצוע, אבין שהוא תפס רק חלק מהתכונות שנדרשות כדי להיות יועץ נדל"ן ולהצליח".

3 מה לדעתך נדרש מאדם שרוצה להקים עסק עצמאי מצליח: "מאחר שאנגלו סכסון היא רשת הפועלת בשיטת זכיינות, יועצי הנדל"ן פועלים תחת הזכיין, ויש להבהיר להם כי תחום תיווך הנדל"ן הוא תחום של עצמאיים", אומרת גל.

"זו הסיבה לחשיבותה של שאלה זו. זהו לב העניין. המועמד נדרש כאן להציג את התפיסה העסקית שלו. אנחנו מצפים מהיועצים שיהיו ערוכים מנטאלית וכלכלית לסוג כזה של עבודה, ובד בבד ידעו לעבוד בצוות שימנף עוד יותר את הכישורים של כל אחד".

4  האם אתה ערוך מנטלית וכלכלית לתקופה של בניית העסק: "הצלחה בבניית העסק כיועץ נדל"ן אורכת זמן", אומרת גל. "כל אדם שנכנס לרשת צריך שיהיה לו אורך רוח, יכולות ביצוע והתמדה. אנחנו לא מחפשים אנשים שרצים למרחקים קצרים, אנחנו צריכים את רצי המרתון".

אודות אנגלו סכסון: רשת התיווך אנגלו סכסון היא הרשת הוותיקה והמנוסה ביותר בארץ. היא  הוקמה לפני 54 שנים, והיתה הרשת הזכיינית הראשונה בארץ. עם כ-80 סניפים בכל הארץ ויותר מ-500 יועצים, הרשת נחשבת לאחת מרשתות התיווך הגדולות בישראל.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה