4 דרכים למציאת כישרונות ברשת

4 דרכים למציאת כישרונות ברשת

תהליך חיפוש הכישרונות באינטרנט מסתכם בידיעה איזה סוג של מועמד אתה מחפש

שיתוף
מציאת כישרונות ברשת

מציאת כישרונות ברשת

גם מהצד של המועמדים, בטרם הם מתחילים בחיפוש עבודה, הם יודעים איזה תפקיד הם מחפשים ואילו כישורים עליהם להציג לתפקיד.

לכן, חשוב מאוד להגדיר את החיפוש שלכם. שימוש במפעילי חיפוש מתקדמים כדי "להתביית" על המועמד האידיאלי שלכם, היא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. זמן הוא מהות של היום שלכם כמגייסים, כך שיש לכם את האפשרות להשתמש במנועי חיפוש ספציפיים כדי למצוא את המידע שאתם צריכים באינטרנט.

מה הם מפעילי חיפוש מתקדמים?

אופרטורים של חיפוש מתקדם שונים מחיפושים בוליאנים. מפעילי חיפוש מתקדמים הומצאו על ידי מנועי החיפוש עצמם, כדי לנצל את הנתונים שאתם מוצאים. יש רשימה אינסופית של אופרטורים לחיפוש, כך שאנו נציג את הפופולריים ביותר שבהם.

אופרטורים של חיפוש פופולריים כוללים: site, intitle, inurl, filetype כאשר באמצעות אופרטורים של חיפוש אלו, ישנם כמה כללים שעליכם לבצע. בדיוק כמו שיש כללים לחיפוש הבוליאני שלכם, עליכם לשים לב במיוחד לכללים של המכפילים עבור מנועי חיפוש. המפעיל עבור האתר (intitle או (filetype חייב תמיד להיות כתוב באותיות קטנות. הנקודות (פועל) הן הכרחיות ויש להוסיף אותן לחיפוש שלכם. וכמובן יש להכליל מילות המפתח.

ערבוב והתאמת מפעילים אלו יחד היא דרך מצוינת להשיג חיפוש ספציפי. באמצעות חיפוש ספציפי יותר, תוכלו לצלול למעמקי הכישרונות ולזהות התאמה מושלמת.

כאשר אתם מחפשים קורות חיים באינטרנט, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לחשוב על מילות המפתח שהמועמדים שלכם עשויים להשתמש בהן כדי לחפש משרות, ומשם תוכלו להתחיל להסתכל על התוצאות.

להלן 4 דרכים למציאת כישרונות ברשת:

לחשוב כמו המועמד

נסו לתעל את החשיבה שלכם לצורה בה המועמד חושב, כשהוא מחפש משרות. באילו מילות מפתח המועמדים ישתמשו כדי להתייחס לניסיון העבודה שלהם? הם מן הסתם ישתמשו במילים כמו: קו"ח, קורות חיים, ניסיון, מקצועי, כישורים, דרישות תפקיד, ועוד. זהו הצעד הראשון שלכם בבניית מחרוזת מילים פשוטה אך יעילה.

פורמט הקובץ של המועמד

השלב השני הוא לחשוב על הפורמט של קובץ קורות החיים שהמועמדים מעלים לרשת. זה יכול להיות קובץ doc או pdf למשל. אז שרשרת החיפוש שלכם תהיה לדוגמה: (Filetype: doc או filetype: pdf)

הסרת תוצאות שגויות

כדי להמשיך להגדיר את החיפוש שלכם, עכשיו זה הזמן להסיר את התוצאות השגויות על ידי זיהוי מילות מפתח שאינכם רוצים לכלול בחיפוש שלכם. מילות מפתח אלו עשויות לכלול תבניות של קורות, דוגמאות של קורות חיים, וכד'. כדי להסיר אותם מהחיפוש שלכם תצטרכו לכלול מינוס (-) לתוך החיפוש. החיפוש צריך להיראות כך: (Filetype: doc או filetype: pdf) -template -sample -example -tutorial –builder.

כישורי ותפקיד מועמד

כעת עליכם להוסיף את הכישורים והתפקיד של המועמד. אם אתם מחפשים מנהלת משאבי אנוש, עם ניסיון, החיפוש יראה כך:

(Filetype: doc או filetype: pdf), -template -sample -example -tutorial -builder
( "מנהל משאבי אנוש" או "מנהל * hr" או "מנהל משאבי אנוש" או "שותף עסקי משאבי אנוש").

כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה