4 דרכים להקל על הורים עובדים

4 דרכים להקל על הורים עובדים

להיות הורה עובד מעולם לא היה קל וחברות מנסות לסייע להורים העובדים שלהן ככל האפשר

שיתוף
הורים עובדים

הורים עובדים

כיום עם שעות העבודה הרבות והטכנולוגיה המתקדמת שמאפשרת לעבוד גם מהבית דרך המחשב והטלפון הנייד, קשה אף יותר לעצור את העבודה בשעות אחר הצהריים והערב.

כדי למשוך לחברה כישרונות ולשמר אותם, חברות רבות מציעות הטבות ותמריצים שונים לעובדים הורים, ומנסים להקל על חייהם ככל האפשר.

להלן 4 דרכים להקל על הורים עובדים:

חופשת לידה בתשלום

כשתינוק חדש נולד, זה זמן חשוב מאוד לבני המשפחה להתאחד יחד. עליהם להבין את המערכת המשפחתית החדשה, ללמוד כיצד כל אחד ממוקם בה ותורם לה וכמובן לתמוך אחד בשניה כדי לעבור את שלבי ההורות הראשוניים ביתר קלות. חברות שמציעות חופשת לידה בתשלום מעבר למעוגן בחוק, כובשות את לבם של העובדים והן של מחפשי העבודה הפוטנציאליים. ישנן חברות שמגדילות ואף מאשרות לאבות חופשת לידה בתשלום, כדי שהמשפחה תזכה לזמן איכות ביחד עם התינוק החדש.

גמישות בשעות העבודה

ברב המקרים, הורים טריים צריכים קצת יותר גמישות בלוח הזמנים שלהם מאשר עובדים ללא ילדים קטנים. הגמישות צריכה לתמוך בחופשת מחלה כשהילד חולה, בליווי טיולים בגן ובבתי הספר, באירועים ומסיבות של הילדים, ובבלת"מים שונים. ככל שהחברה תגלה גמישות להורים העובדים במצבים אקוטיים אלו, כך אותם עובדים ישמחו לעבוד קשה ולהשקיע יותר, כאשר הם נמצאים במשרד.

עבודה מפוצלת

חברות ברחבי העולם החלו לשקול עבודה מפוצלת, עבור הורים שגרים קרוב יחסית למקום העבודה. העבודה המפוצלת מאפשרת להורים לחזור הבית בשעות הצהריים, לאסוף את הילדים מהגנים ומבתי הספר, להכין להם ארוחת צהריים ולאכול איתם, ולאחר מכן לשוב לעבודה במשרד. המשמעות לכך היא רבה, כיוון שהאפשרות לחזור הביתה בצהריים לכמה שעות, חוסכת להורים העובדים עלויות ניכרות לתשלום לבייביסיטר או מטפלת שתוציא את הילדים ממסגרות החינוך, תיקח אותם הביתה ותבשל להם. מלבד זאת, לא תמיד קל למצוא מטפלת עם רכב שתוכל לאסוף כמה ילדים מנקודות שונות, ולא כל ההורים מרגישים נוח עם איסוף הילדים והסעתם ע"י גורם אחר.

יתרון נוסף הוא, שההורים זוכים לבלות עם הילדים מס' שעות במשך היום, לשמוע על חוויותיהם, להיות שם עבורם, ולאחר מכן הם יכולים לשוב לעבודה בתחושה רגועה יותר.

אפשרות עבודה מהבית

אם החברה שלכם יכולה לאפשר להורים עובדים לעבוד מביתם, אפילו למספר ימים בשבוע, הדבר מספק ערך משמעותי למקום העבודה. הורים שעובדים מהבית יכולים לנתב בהצלחה את שעות העבודה והשעות בהן הם נמצאים עם הילדים. הם יכולים לקבל את הילדים בשובם מהגן ומבתי הספר, לאכול איתם צהריים ואז לשוב לעבודה. ההורים חשים הרבה יותר רגועים ושלווים, כאשר הם נמצאים בסביבת הילדים, ולמרות שהם בכל זאת עובדים מול המחשב רב שעות היום, הם עדיין שם במקרה שצריך אותם בדחיפות. חברות שמאפשרות לעובדים לעבוד מהבית, משפרות באופן משמעותי את מותג המעסיק שלהם, ומושכים מועמדים פוטנציאליים רבים לחברה.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה