שיתוף

גיוס מרחוק, גיוס מהמשרד, או גיוס של עובדים מעבר לים, לכל אחת הקטגוריות הללו יש כללי משחק שונים ובכל זאת יש להן כמה קווי יסוד משותפים.

בעקרון, המועמדים האידיאלים צריכים להתאים לארגון במדויק מבחינת התרבות הארגונית, לרבות ההתאמה לצוות ולמנהל הישיר, צריכות להיות להם המיומנויות הספציפיות הנדרשות לתפקיד אליו הם מיועדים, הם צריכים להיות אנשי צוות שיודעים לעבוד בשיתוף פעולה ותכונות נוספות שהופכות אותם מתאימים באופן ספציפי לכל ארגון.

אבל יש כמה דגשים יחודיים שלכל מנהל גיוס כדאי לשים לב אליהם, בכל סוג של גיוס, בכל תפקיד, בכל דרג, ניהולי או מקצועי, ובכל משרה:

1 לוודא שהמועמד שותף לחזון המשרה:

כדי לגייס ביעילות את המועמד המתאים, מנהלי הגיוס צריכים לוודא שהמועמד הינו שותף לחזון החברה.

למרות חיוניותו של היבט זה, מנהלי משאבי אנוש מנהלי גיוס לפעמים לא בודקים אותו במידה מספקת, ולפעמים הדבר מביא בסופו של דבר לאי התאמה.

לאחר שבוחרים את המועמדים הנחשבים כמתאימים ביותר לתפקיד, לרבות הכישורים שלו, הניסיון, התכונות האישיות, הגורמים המניעים ועוד, כדאי לוודא שכל הגורמים המעורבים בגיוס המועמד יגיעו להסכמה על כך שכישורי המועמד מתאימים לחזון המשרה.

2 להציע למועמד ערך מוסף מעבר לשכר:

למועמדים כיום, בעיקר הצעירים שבהם, יש הרבה מאוד הזדמנויות ולא רק בארגונים אחרים אלא גם כפרילנסרים.

לכן חשוב מאוד להציע למועמד, בנוסף לשכר, גם חבילה אטרקטיבית של הטבות כמו לדוגמה, ביטוח בריאות, אפשרות ללמוד במסגרות חיצוניות – גם תחומי לימוד שאינם קשורים ישירות למקצוע של המועמד, לוחות זמנים גמישים, הרבה יותר ימי חופשה בתשלום, הרצאות לאחר שעות העבודה, מנוי לחדרי כושר, מנוי לחוגים ולאירועי תרבות, נופשים והטבות נוספות.

יש לקחת בחשבון שמועמדים צעירים בכלל, וטלנטים מבוקשים בפרט, רואים כמובן מאליו שיקבלו שכר שהם יהיו מרוצים ממנו.

לכן יש להציע להם כאמור, ערך מוסף שהוא מעבר לשכר ושיהפוך את החוויה הארגונית לכדאית ומשתלמת מבחינת המועמד.

3 לחפש כל הזמן מועמדים פאסיביים:

במצב הנוכחי, עובדים צעירים רבים, גם אלו שאינם מועסקים, הם בפועל מועמדים פאסיביים. הסיבה לכך היא שרבים מהם לא מחפשים עבודה כשכירים אלא מתכננים להקים את העסק העצמאי שלהם או שהם בעיצומה של הקמת עסק עצמאי.

פרט להם יש גם מועמדים פוטנציאליים, שיכולים להתאים מאוד לארגון שלכם, אבל בשלב זה של חייהם הם מעדיפים לעבוד כפרילנסרים עבור מגוון חברות בעת ובעונה אחת, בפרויקטים זמניים.

במועמדים אלה טמון פוטנציאל גדול, שכן ארגון שיצליח למרות הכול לגייס אותם, יזכה בעובדים שהם יזמיים וחדשניים.

4 להקשיב לרעיונות של המועמדים ולחפש את היצירתיות שבהם:

במהלך הליך המיון כדאי לשאול את המועמדים שאלות יצירתיות ולבקש מהם להעלות רעיונות ודרכים שיאפשרו לקחת את החברה לשלב הבא.

מדובר בשאלות שיבדקו את מידת היצירתיות של המועמדים. יש לכך חשיבות רבה שכן, עובדים יצירתיים וחדשניים הם הטלנטים החשובים ביותר של הארגון.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה