שיתוף

תהליכי הגיוס הולכים ומתארכים ככל שהחיפוש אחר כישרונות מתאימים גדל יותר. הזמן הממוצע למילוי המשרות הוכפל משנת 2014 (22.9 ימים) לעומת שנת 2010 (12.6 ימים), ודו"חות רבים מצביעים על כך שמספרים אלו גדלו אף יותר משנת 2014 לשנת 2016.

הזמן הממוצע למילוי משרות בשנת 2016 הוא כעת בשיא של 29 ימים על פי מחקר של DHI-DFH בארה"ב.

מדוע תהליך המילוי אורך זמן כה רב?

סקירת קורות החיים היא רק ההתחלה. משימות כגון סינון המועמדים, אימות הנתונים, בדיקות רקע ועוד, נמשכות זמן רב, וכל אלו נעשים עוד בטרם המועמד זומן לראיון עבודה. כיצד ניתן לקצר תהליכים אלו? התשובה היא: באמצעות אינטליגנציה מלאכותית.

בחינת נתוני המועמד

אחת המשימות החשובות ביותר בגיוס השתפרה כעת מאוד באמצעות אינטליגנציה מלאכותית והיא בחינת נתוני המועמד. המגייסים אינם מסוגלים לבחון כראוי את נתוני המועמדים בעצמם, ולכן הם פונים לעתים קרובות לטכנולוגיה וכלים שיכולים לסייע להם להבין את הנתונים. מערכות גיוס AI מנתחות נתונים מבחינה קוגניטיבית ולומדות מהם כדי לקבל החלטות טובות יותר בעתיד.

יישור דרישות העבודה עם מיומנויות המועמדים

באמצעות אינטליגנציה מלאכותית ניתן להתאים את המועמדים לדרישות העבודה, דבר שמהווה יתרון אדיר עבור המגייסים. דרישות התפקיד מנותחות למול קורות החיים של המועמד, כך שטעויות אנוש נמנעות בנושא. Chatbots עוסקים בשיחות חכמות יותר עם מועמדים באמצעות טכנולוגיה קניינית המדגישה גורמים ייחודיים של המועמדים ומפנה את המגייסים לדרישות הליבה. ל- Chatbots יש את היכולת לשמור על המועמדים בתהליכי גיוס ממושכים והם יכולים לעזור להאיץ את התהליך על ידי למידה וניתוח המועמד תוך איתור וזיהוי כישרונות אמיתיים.

מדידת התאמת המועמדים ללא הטיות

על פי סקר גיוס מדיה חברתית השנתי של CareerBuilder השנתי, 60% מהמעסיקים סקרו מראש מועמדים ברשתות החברתיות, לעומת 22% שעשו זאת בשנת 2008. הסיקור החברתי הוא כעת הנוהל הטוב ביותר בתחום הגיוס. עם זאת, זה עדיין לא מבטיח התאמה מדויקת של המועמד ומשאיר הרבה מקום לטעויות.

לשימוש בבינה מלאכותית בגיוס יש גם את היכולת להפחית הטיה בתהליך ההעסקה. במחקר שנערך לאחרונה שנערך ב- Gallup, חוקרים מצאו כי יחידות עסקיות מגוונות במגזר הקמעונאי בעלות הכנסה גבוהה פי 14 מהממוצע, בהשוואה ליחידות עסקיות פחות מגוונות. בינה מלאכותית בגיוס מייעלת את תהליך הגיוס המגוון כיוון שהיא ממגרת כל הטיה – גם לא הכרתית.

רישום ליריד משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה