שיתוף

בימים אלה, כשחלק מהעובדים עדיין עובדים מביתם וחלק כבר חזרו לעבוד מהמשרד, מתמודדים מנהלי משאבי האנוש עם הסוגייה, איך ליצור חווית עובד חיובית בסביבה שהיא כל כך שונה מזו שהיתה טרם המשבר ואיך ליצור צוותים שעובדים היטב ביחד.

סוגייה נוספת היא איך להחזיר על כנה את עבודת הצוות ולהקצות לכל עובד את המשימות המתאימות לו ביותר.

מנהלי משאבי האנוש נדרשים כיום להחזיר על כנה את עבודת הצוות יחד עם היכולת לעבוד יחד להגשמת חזון משותף.

בין אם הצוותים נמצאים במשרד או שחלקם או רובם ממשיכים לעבוד מהבית, יש צורך חיוני להמשיך לשמור על עבודת צוות מתוזמרת היטב.

לכל עובד יש תפקיד שמאפשר לו למצות את הפוטנציאל והכישורים שלו וכל עובד מהווה פיסה בפאזל הגדול של עבודת הצוות השלמה.

לכן, לפני שמטילים את המשימות על הצוותים יש לוודא שכל אחד מחברי המצוות חש בנוח בתפקיד בו הוא נמצא.

בה בעת, גם המוטיבציה של העובדים הינה חיונית למימוש הפוטנציאל של כל אחד מחברי הצוות.

אחרי הכול, הסיבה העיקרית לכישלון במשימות שמבוצעות על ידי עובדים מוכשרים ומיומנים היא היעדר מוטיבציה או ירידה ברמת המוטיבציה.

כל עוד העובדים הם חדורי מוטיבציה, הרי שגם אם היכולות שלהם ממוצעות ולא יוצאות דופן, ברגע שהעובדים חדורי מוטיבציה וממוקדים הם יכולים להגיע להישגים גבוהים.

במילים אחרות, עובדים חדורי מוטיבציה שמוכנים להשקיע את מיטב ומירב מאמציהם יכולים להגיע להישגים אף גדולים יותר מאלו שיגיעו אליהם עובדים מוכשרים ומיומנים שאינם חדורי מוטיבציה.

בימים אלה, כשחלק מהעובדים מפוטרים, העובדים שממשיכים לעבוד נאלצים לבצע גם את תפקידי המפוטרים לעיתים באותו שכר ולעיתים אף בשכר מופחת, יש חשיבות גדולה מאי פעם למוטיבציה של העובדים.

אבדן המוטיבציה והעניין בעבודה יכולים להגרם מסיבות רבות. יש 2 דרכים עיקריות להתמודדות עם היעדר מוטיבציה והשבת רוח הלחימה לעובדים:

1 קבעו יעדים מציאותיים:

מנהלי צוותים והנהלות בכירות כאחד צריכים לקבוע יעדים מציאותיים המתאימים לתקופה. יש להתחשב במגבלות הצוות, בפרט אם חלק ממנו פוטר.

יש לקבוע את המשימות על פי היכולות של העובדים כדי לא להותיר אותם מתוסכלים בשל חוסר יכולתם למלא משימות של כמה עובדים במקביל.

יעדים לא מציאותיים עלולים להפיל את העובדים ברוחם. אם עובד צריך למלא תפקידים של 3-4 עובדים אחרים שפוטרו, הדבר יצור תסכול ויביא להרפיית ידיהם של העובדים.

2 הציעו גמול עידוד על ביצועים טובים:

שכר עידוד יכול לחולל נפלאות למוטיבציה של העובדים, למרות שלא כל הארגונים נמצאים כעת במצב שמאפשר להם הוצאות מעל למינימום.

בה בעת, יש להכיר בהישגי העובדים ולהוקירם על כך בפומבי. הכרה בהישגים יכולה להוות את ההבדל בין עובד חסר מוטיבציה לעובד חדור מוטיבציה.

במילים אחרות, עובדים רוצים לקבל הערכה על עבודתם, גם כאשר מדובר בהישגים קטנים יחסית, ומילה טובה מהמנהל הישיר כמו גם ממנהלים בכירים, יכולה לחולל פלאים.

הכרה כזאת יכולה להגביר את הפרודוקטיביות של העובדים ואף תורמת למידת האושר במקום העבודה.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה