10 תכונות שמבחינות בין מנהל טוב למנהל גרוע

10 תכונות שמבחינות בין מנהל טוב למנהל גרוע

האם המנהלים שמיניתם, בכל דרג ורמה ניהולית, הם מנהלים טובים? ניהול טוב הוא הבסיס המוצק לשימור עובדים לאורך זמן ולהעלאת המוטיבציה בארגון כולו

שיתוף
תכונות של מנהל טוב

כל ההשקעה שהארגון משקיע בשימור עובדים, כל הרעיונות המעולים לשימור עובדים שעלו בסיעור המוחות במחלקת משאבי אנוש, וכל העלאות השכר, שיפור ההטבות ושדרוג ימי הכייף במטרה עובדים ישארו בארגון לאורך זמן, כל המאמצים הללו עלולים לרדת לטימיון אם הניהול בחברה הוא ניהול גרוע.

מיהו מנהל גרוע? מנהל שהעובדים לא סומכים עליו, מנהל שלא נותן מספיק קרדיט להישגים והצלחות של עובדים או אף פועל להכשלתם, ומנהל שחוסם את קידומם של העובדים הכפיפים לו.

מיהו מנהל טוב? מנהל שחותר לגיוס של עובדים מצויינים ומטפח אותם, מנהל שדואג לקידומם של עובדיו כשמגיע להם להתקדם גם כאשר הוא חושש מכך שהצוות שלו יפסיד שחקן טוב, ובאופן כללי, מנהל שמפרגן לעובדים שלו ולא חרד מהאפשרות שהם יצליחו יותר ממנו.

ברובם המכריע של המקרים, מנהלים טובים מגייסים עובדים טובים, מנהלים בינוניים יעדיפו לגייס עובדים בינוניים ומנהלים גרועים יעדיפו עובדים גרועים.

כאמור, בבסיסו של כל שימור עובדים יעיל נמצא ניהול טוב. כל השאר, לרבות העלאות שכר, הטבות מפליגות, ימי כייף מושקעים וכו, הם רק התוספות. הדובדבן שבקצפת.

ניהול טוב מהסוג שבסופו של דבר מניב לא רק שימור עובדים לאורך זמן, אלא גם תורם רבות להגברת המוטיבציה בקרב עובדיו ובארגון כולו, ובסופו של דבר גם תורם לקידום מטרותיו של הארגון.

להלן 10 תכונות שהופכות מנהל למנהל טוב:

1 מנהל טוב מהווה השראה לצוות שבניהולו, ולא מהווה איום על מקומם, על תפקידם ועל חווית העובד שלהם בחברה.

2 מנהל טוב מטפח פרודוקטיביות בקרב הצוות שלו, ומבקש מהכפיפים לו פידבק אמיתי וכן, מתוך מטרה לנסות לשפר את שיטות הניהול שלו, ולא במטרה לשמוע דברי חנופה ריקים מתוכן.

3 מנהל טוב לא חושש להתיצב מול המנהלים שמעליו ולהגן בתוקף על הרעיונות והמאמצים של הכפיפים לו.

4 מנהל טוב זוכה לאמון הצוות שלו שסומך עליו ובוטח בו. הוא לעולם לא יבטיח הבטחות שווא.

5 מנהל טוב לא יאפשר קיום של מניפולציות על ידי עובדים כלפי עובדים אחרים, ולא יעשה מניפולציות בעצמו.

6 מנהל טוב מפשיל שרוולים ונותן כתף. הוא לא מתיישב במגדל השן ומותיר את כל העבודה לעובדים הכפיפים לו.

7 מנהל טוב נותן דוגמה אישית תוך שמירה על מנהיגות חיובית, ומתוך הבנה שכישלון הצוות הוא כישלון שלו, בעוד שהצלחת הצוות תורמת רבות להצלחתו שלו.

8 מנהל טוב מכיר את נקודות החוזק והחולשה של כל עובד. הוא מבין את המטרות והשאיפות האישיות של כל עובד שלו ופועל לסייע לו להשיגן. כמו כן הוא יודע לכוון את עובדיו אל נקודות החוזק שלהם, ולהתגבר על נקודות החולשה.

9 מנהל טוב נוקט בשקיפות בכל הקשור להחלטות קריטיות, עדכונים לגבי פרויקטים גדולים ושינויים מהותיים בארגון. הוא לא מסתיר מהצוות דברים מהותיים שיכולים להשפיע עליהם.

10 מנהל טוב מעדיף לצרף לצוות שלו עובדים בעלי ידע נרחב יותר מהידע שלו – שיודעים יותר ממנו ושיש להם ניסיון רב משלו. הוא לא חש מאויים על ידי עובדים שיודעים יותר, להיפך. הוא יודע למנף את הידע שלהם להצלחת הצוות כולו.

 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה