10 שאלות חשובות לעובדים שעוזבים את החברה / דניאל דותן

10 שאלות חשובות לעובדים שעוזבים את החברה / דניאל דותן

שיתוף

גם אצל המעסיקים הטובים ביותר, עובדים עשויים לעזוב את החברה. לא משנה כמה זמן ומאמץ תשקיעו באסטרטגיות בשימור, אתם פשוט לא תוכלו לשמור את כולם.

אמנם זה יכול להיות קשה לקבל את התפטרותו של עובד יקר, אך זו גם יכולה להיות הזדמנות מצוינת ללמוד על חווית העובדים שלהם.

התשובות לשאלות העובדים בראיון היציאה מספקות למעסיקים ולאנשי משאבי אנוש את המשוב שהם צריכים כדי להבין מדוע העובדים שלהם עוזבים. ככזה, הם נותנים לארגון שלכם הזדמנות ללמוד ולצמוח. כדי להבטיח שתקבלו משוב מעשי, בונה וכן, חשוב לשאול את השאלות בעדינות ובכנות.

עובדים עוזבים ארגונים מסיבות שונות ובמקרים רבים זה לא בגלל שהם לא מרוצים מהתפקיד הנוכחי שלהם.

סיבות לעזוב את העבודה כוללים לעתים קרובות אירועים מרכזיים בחיים כגון ביצוע שינוי קריירה, בחירה להישאר בבית עם ילדים, לחזור ללימודים או אם העבודה של בן הזוג דורשת לעבור לאזור מגורים אחר. על ידי כך שתשאלו שאלות בראיון היציאה, תוכל להבין מדוע העובדים שלכם בוחרים לעזוב, ולהבין טוב יותר אם מדובר בבעיות בארגון שלכם ולעשות את כל השינויים הדרושים כדי להגביל את העזיבות.

העובדים העוזבים בדרך כלל לא ירצו לשרוף גשרים וקשרים עם המעסיק הנוכחי. לכן, הם כנראה יהיו מוכנים לנהל שיחה כנה על נקודות החוזק שלכם ועל החולשות שלכם כמעסיקים.

סקר של OfficeTeam שסקר 307 מנהלי משאבי אנוש בארה"ב מצא, ש -63% ממנהלי משאבי אנוש אמרו שהחברה שלהם פועלת לעתים קרובות לאיסוף מידע במהלך ראיונות יציאה עם עובדים שעובדים. לדוגמה לגבי עדכון תיאורי עבודה, דיון במשוב בנוגע לניהול או שינוי סביבת עבודה ובנושא תרבות החברה.

כדי לוודא שגם אתם יכולים לנצל לטובה את ההזדמנות הזו, אתר OfficeTeam ערך רשימה שאלות חיוניות לשאול את העובדים היוצאים שלכם, כדי להפיק לקחים עתידיים.

להלן 10 שאלות לשאול את העובד העוזב:

אילו נסיבות גרמו לך להתחיל לחפש עבודה אחרת?

באילו נסיבות, אם בכלל, תשקול לחזור לחברה?

האם לדעתך ההנהלה זיהתה כראוי את תרומת העובדים? אם לא, איך לדעתך ניתן לשפר את ההכרה בהשקעת העובדים?

האם היו סעיפים כלשהם במדיניות בחברה שהיה קשה להבין? איך יכול המשרד להבהיר אותם?

האם אתה מרגיש כי תיאור התפקיד שלך השתנה מאז שגויסת, ואם כן, באילו דרכים?

האם אתה מרגיש שיש לך את הכלים, המשאבים ותנאי העבודה כדי להצליח בתפקיד שלך? אם לא, באילו אזורים ניתן לשפר וכיצד?

האם אתה מרגיש שיש לך את ההכשרה הנדרשת כדי להצליח בתפקיד שלך? אם לא, כיצד זה היה יכול להתבצע טוב יותר?

מה היה החלק הכי טוב בעבודה שלך כאן?

מה יכול הארגון לשפר?

האם יש לך הצעות לשיפור מורל העובדים?

בעוד שראיונות היציאה הם הזדמנות נהדרת לקבל קצת משוב ישיר מעובדים, זה יכול להיות מקרה של מעט "מאוחר מדי". במקום להמתין עד הרגע האחרון, תוכלו להשתמש בשאלות לעיל כקו מנחה ולבדוק עם הצוות את התשובות על בסיס קבוע. בסופו של דבר, אתם וודאי רוצים שהעובדים שלכם יעלו את כל החששות שלהם כאשר הם עדיין עובדים בחברה, כך שתוכלו לשפר את המצב, ולא אחרי שהם כבר החליטו להמשיך הלאה.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה