תחזיות: עלייה בדרישה לאנשי משאבי אנוש בתחום הטכנולוגי

תחזיות: עלייה בדרישה לאנשי משאבי אנוש בתחום הטכנולוגי

בריטניה: ב-2012 תרשם עלייה בכמות האנשים במשאבי אנוש גם בחברות בינלאומיות

שיתוף
משאבי אנוש
יתווספו עוד אנשי לתחום משאבי האנוש?

השוק הבריטי עבר תקופה לא קלה בשנת 2011, שהשפיעה בעקיפין גם על חברות ישראליות המשתפות פעולה עם עשרות חברות שמיקומן הוא בלונדון. לפי תחזיות חדשות של חברת ההשמה הבריטית Badenoch & Clark, שנת 2012 צפויה להיות טובה בהרבה מבחינת המשק הבריטי ותוביל לעלייה מחודשת בתחום משאבי האנוש במדינה, בעיקר בתחום הטכנולוגי.

"בשנה האחרונה ראינו שינוי בתפיסה, בייחוד ברמת הניהול, פתאום חברות הבינו שהשקעה רחבה באנשים היא המפתח לצמיחה בשוק רווי אי-ודאות כמו של בריטניה", טען השבוע מאט גאסקואין, מנהלה הבכיר של Badenoch & Clark. "באופן כללי אפשר לומר כי מקצוע מנהל משאבי אנוש, הפך בשנה האחרונה לאסטרטגי יותר עבור חברות שרוצות להגדיל את הכנסותיהן."

בעוד שבשנת 2011 היה משבר קשה בשוק, ב- Badenoch & Clark מאמינים כי ברגע שתקציבי 2012 יתקבלו במחלוקות השונות של החברות בתחום, אנו נראה כי הן תחלנה לגייס עובדים אליהן שוב. "בחציה השני של 2012, אנו נראה גיוסים בכל המחלקות ברוב חברות הטכנולוגיה", הבטיח גאסקואין. "זאת בשל העובדה שהחברות ינסו את מזלן מעבר לים ואז יקבלו מנהלי משאבי אנוש מנוסים הזדמנות לעבוד במדינות אחרות מחוץ לאנגליה, בכדי לנהל שם את משאבי האנוש של החברות."

לדבריו, יציאה לשוק הבינלאומי תוביל גם לכך שהחברות השונות יחפשו מנהלי משאבי אנוש טובים ובעלי ניסיון, שיוכלו לייצר לחברה חזון עתידי רחב ועמוק לגבי התפקוד העתידי של מחלקת משאבי האנוש של החברה, גם בבריטניה וגם מעבר לים.

 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה