חמש דרכים שיגרמו לעובדים שלכם לאהוב אתכם ואת המשרה

חמש דרכים שיגרמו לעובדים שלכם לאהוב אתכם ואת המשרה

כאשר התחרות על כישרונות גוברת, תפקידם של מנהלים ומשאבי אנוש לגרום לעובדים לאהוב את המשרה ואת הארגון. כך עושים זאת

שיתוף
שימור עובדים

כאשר קיימת תחרות על כישרונות מובילים, חשוב שמשאבי אנוש וההנהלה יגרמו לעובדים לאהוב את הבוסים ואת מקום העבודה שלהם. סקר של Right Management שפורסם באפריל השנה מראה שעובדים מתחילים להעריך את איזון חיים עבודה והאושר הכללי יותר מאשר משכורת גבוהה והצלחה המקושרת לביצועים. בהתחשב בכל אלה, דייב רייטסמה מאתר משאבי אנוש אנוש HR Payroll Systems מציע חמש פעולות שיוכלו לעזור לכם להבטיח שהעובדים ימשיכו להיות מרוצים מהחברה ומהמשרה.

קיימו "ראיונות הישארות" תכופים. בעוד שראיונות עזיבה נוטים להיות מעיקים, ראיונות הישארות עשויים לעזור לכם לזהות דרכים לשיפור מקום העבודה לפני שמועסקים עוזבים. חשוב שהשאלות הנכונות יישאלו במהלך הראיונות הללו ושהעובדים ירגישו בטוחים לענות בכנות. הדרך הטובה ביותר לקיים ראיונות הישארות עשויה להשתנות כתלות בתרבות מקום העבודה, אבל האפשרויות כוללות העברת שאלונים אקראיים מדי כמה חודשים, עם האפשרות להעביר אותם דרך מערכת המידע של משאבי אנוש (HRIS) או להיעזר בגורם שלישי לא תלוי לקיום ראיונות. שאלות שעשויות לעזור למעסיקים להבין נקודות כואבות אצל העובדים במטרה לשפר את שביעות הרצון כוללות:
o מה את/ה אוהב/ת בתפקיד שלך?
o איך הייתה יכולה להיראות המשרה האידיאלית שלך?
o מה אינך אוהב/ת בתפקידך וכיצד היית משנה זאת?
o איך המנהל/ת שלך יכול/ה להפוך את העבודה שלך למהנה יותר?

נקטו בצעדים שיבטיחו שאיזון חיים-עבודה הוא ערך רצוי. כ-45% מהמועסקים שואפים להשיג איזון טוב יותר בין חיים לבין עבודה. היום יותר מאי פעם, מועסקים עוזבים משרות עבור תפקידים אחרים שמאפשרים איזון חיים ועבודה טוב יותר, גם אם התפקידים החלופיים מציעים משכורת זהה או נמוכה יותר. גמישות סדר יום טובה יותר, פרסום לוחות זמנים מראש, והאפשרות לעבוד מרחוק עוזרים לעובדים ליהנות מאיזון חיים ועבודה טוב יותר.

הטבות ופינוקים. עשויים להיות הבדלים בהטבות ובפינוקים שעסקים יכולים להציע, כאשר תאגידים גדולים יותר יכולים להציע אפשרויות רבות יותר של הטבות ואילו עסקים קטנים יכולים להציע יותר פינוקים מותאמים אישית. חופשה בתשלום, אפשרויות לביטוח רפואי ועוד הן אפשרויות מושכות בהחלט, אבל אפשרויות של רווחה, ארוחות צהריים חינמיות וחטיפים ובילויי חברה מראים גם הם את האהבה. פינוקים והטבות צריכים להראות לעובדים שבריאותם ורווחתם חשובים לחברה.

הציגו מנהיגות והערכה. כאשר העובדים מרגישים שהם עושים את כל העבודה הקשה בזמן שהמנהלים נשענים לאחור וצופים, הם לעתים קרובות הופכים רגוזים ובלתי מעורבים. סביר יותר שהעובדים יכבדו בוסים שמובילים מאשר בוסים שמכתיבים. אמירת "עבודה טובה" פשוטה יכולה גם היא לתרום רבות לתחושתם הערכה עצמית של העובדים.

צרו הזדמנויות קידום ברורות ובנות השגה. בזמן שעובדים מתפטרים לעתים קרובות משרות בשל סוגיות עם מנהלים או מעסיקים, הם גם לא יישארו אם הם לא אוהבים את המשרה שלהם גם אם הם כן אוהבים את הבוסים. כדי שהעובדים ירגישו שהם מגשימים את עצמם, חשוב להבטיח שאפשרויות הקידום ברורות וניתנות להשגה. ייתכן שלארגונים גדולים יש יתרון בגלל מספר המשרות הגדול שלהם, אבל ארגונים קטנים יכולים להדגיש את חשיבות מאמציו של הפרט עבור הצמיחה וההתפתחות של העסק. אפילו העלאה קטנה בשכר ושינוי תיאור המשרה יכולים לעזור לעובדים להרגיש שהם מתקדמים ויוצרים שינוי.

נפתחה ההרשמה המוקדמת לכנס פיתוח ארגוני. מהרו להבטיח את מקומכם! פרטים והרשמה כאן

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה