עובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספות שכר על קידום ניהולי

עובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספות שכר על קידום ניהולי

הסכם מורכב שגובש בשנה האחרונה ונחתם היום בין ההסתדרות למרכז השלטון המקומי, מקנה תוספות שכר גם למקבלי שכר מינימום וסייעות בגנים

שיתוף

בשקט בשקט, בלי איומים בשביתות או הפגנות, סוכם היום הסכם עבודה חדש ברשויות המקומיות, אשר גובש במהלך השנה האחרונה.

ההסכם, שנחתם בין ההסתדרות לבין מרכז השלטון המקומי, קובע שלראשונה מאז 1999, יקבלו עובדים חדשים תוספות ניהול בשיעור 10% עם קידומם לתפקיד ניהולי.

במקביל, סוכם כי 60 אלף עובדים מקבלי השלמת הכנסה, ששכר הבסיס שלהם נמוך משכר המינימום החדש (4,300 שקל באוקטובר הקרוב), יקבלו תוספת שכר כך ששכר הבסיס שלהם יהיה מעבר לשכר המינימום. כתוצאה מכך יעמוד שכרו של עובד חדש ללא ותק בדרגה הנמוכה ביותר על כ-5,000 שקלים.

בנוסף, יקבלו יותר מ- 20 אלף סייעות בגנים ובביה"ס תוספת שכר נוספת מעבר להסכם הכולל, בגובה של 10%. יחד עם זאת, אם מחברים לכך תוספת של 5% שקיבלו הסייעות בגני הילדים כתוצאה מההסכם שחתמה הסתדרות המעו"ף בשנה שעברה, בעקבות רפורמת "אופק חדש", הרי ששכר הסייעות בגני הילדים שודרג ב- 23.25%.

כלל העובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספת של 6.25%. תוספת זו הינה תוספת השכר שנקבעה בשנה שעברה בהסכם הכללי במגזר הציבורי בין ההסתדרות לאוצר בשיעור 7.25%,

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני היה כצפוי מרוצה: "זהו אחד מההסכמים החשובים ביותר עליו חתמה ההסתדרות בשנים האחרונות. ההסכם מתקן עיוותים שנוצרו בשנת 99 לעובדי הרשויות. בנוסף, דאגה ההסתדרות לעובדים החלשים ברשויות וההסכם מהווה בשורה אמיתית עבורם ועברו כלל עובדי הרשויות", דברי עיני.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הוסיף "מדובר בהישג חברתי חשוב שמעלה את השכר לעובדים שעובדים קשה בעבור הציבור. אני גאה כי הגדלנו את השכר לעובדי הרשויות מצד אחד ונהגנו באחריות ולא פרצנו את תקציבי הרשויות המקומיות. מי שייהנו מן ההסכם בעיקר הם העובדים בדרגות הנמוכות, עובדים ששכרם נמוך לרבות סייעות גני הילדים ובתי הספר. לשלטון המקומי יש אחריות על עתיד ילדינו ומגיע תגמול למי שעוסקים בחינוך. התוספת הזו חשובה מאוד, על מנת לחזק את העובדים החלשים".

סדנת ניהול זמן

2 תגובות

  1. אני מנהל מחלקת תחזוקה באחד מהרשויות בארץ ברצוני לשאול מה מגיע לי על התפקיד שאני עושה

השאר תגובה