4 דרכים לשמור על מעורבות העובדים במהלך חופשת הקיץ

4 דרכים לשמור על מעורבות העובדים במהלך חופשת הקיץ

חודש יולי הסתיים זה עתה וכבר אנו נמצאים בעיצומה של חופשת הקיץ. חודש אוגוסט הארוך והחם עוד לפנינו, הקייטנות לקראת סיומן ועובדים רבים נמצאים בחופשה עם הילדים

שיתוף
חופשת הקיץ

הניתוק של העובד מהחברה בחופשת הקיץ אינו תורם לא לחברה ולא לעובד. במיוחד כשמדובר בחופשה ארוכה וכשלא מדובר בחופשת "בטן גב" מפנקת ותורמת לחידוש ורעננות, אלא לרב באתגר יומיומי להעסקת הילדים ובהתאם לכך להוצאות כספיות גבוהות. בהתאם לכך, חברות השכילו להבין, כי ישנה חשיבות רבה לשמירה על קשר ולהעצמת מעורבות העובדים גם בחופשת הקיץ ומיישמות זאת בדרכים שונות מוכחות.

להלן 4 דרכים לשמור על מעורבות העובדים במהלך החופשה:

הגדלת הנוכחות במדיה החברתית

עובדים בחופשת הקיץ ככל הנראה לא יתקשרו למנהלים שלהם ולחברי הצוות כדי להתעדכן בנעשה בחברה. עם זאת, סביר שהם כן יכנסו לעמודי הפייסבוק והלינקדאין של החברה לפחות פעם פעמיים. המשמעות היא שחברות בתקופת הקיץ, צריכות לחזק את המידע והנתונים ולעדכנם במדיה החברתית. אם ישנם לקוחות חדשים שהצטרפו, גיוסים חדשים לחברה, פרויקט חדש, כל דבר חדש שיעניין את העובדים לדעת, חשוב לפרסמם באותם עמודים מקוונים. גם ברכות להמשך חופשה נעימה, בקשות מעובדים להעלות תמונות של פעילויות קיץ שהם עושים עם בני משפחותיהם, המלצות לאטרקציות וטיולים לעובדים אחרים, כל דבר שייצור מעורבות, הוא חיוני ויעיל. הגדלת הנוכחות במדיה החברתית מאוד חשובה, כאשר לא מתקשרים ישירות עם העובדים במהלך החופשה.

מפגש חברה

דרך נוספת ונחמדה לשמור על קשר עם העובדים במהלך החופשה ולוודא שלא יהיה נתק מוחלט מהתקשורת איתם, היא לערוך אירוע חברה בשילוב העובדים והמשפחות, במהלך החופש. ניתן לערוך פיקניק חברה למשל, בו ישתתפו כלל העובדים, ההנהלה והמשפחות. כך למעשה לא ייגזל מהעובדים זמן איכות עם בני משפחותיהם מצד אחד, ומהצד השני הם לא יאבדו את הקשר עם המנהלים שלהם ואווירת העבודה. במהלך הפיקניק תוכלו לשוחח עם העובדים על אותן מטרות ופרויקטים עתידיים, ולוודא שהם ערוכים לטפל בהם עם שובם מהחופש.

קייטנות וימי כיף לילדי עובדים

דרך מצוינת ובעלת ערך מוסף לשמור על מעורבות העובדים בקיץ, היא לקיים קייטנה לילדי עובדים, או לחילופין ימי כיף ופעילויות לילדים בתוך החברה.
בימי הכיף הללו העובדים יוכלו להביא את ילדיהם לעבודה למשך יום שלם. הילדים יועסקו בפעילויות מתוכננו מראש, סדנאות ואטרקציות, שיועברו ע"י גורמים חיצוניים בתכנון מראש. כך העובדים יוכלו לשוב לעבודתם בזמן שהילדים עסוקים ונהנים מיום של פעילות. קייטנות של מספר ימים מאפשרות להורים העובדים להמשיך לעבוד מספר ימים נוספים ללא הפרעות, ובכך הן מאוד אפקטיביות לשמירה על מעורבות ופרודוקטיביות.

יציאה לשייט באנייה

תכנון פעילות של שיט באנייה במהלך חופשת הקיץ, היא דרך נהדרת לשלב בין הצורך לשמור על קשר עם העובדים ולא להתנתק מהעבודה כליל, ומהצד השני לא לפגוע באווירת החופשה. שייט של עובדי החברה ובני משפחותיהם באנייה, יכול להיות הפתרון האולטימטיבי המשלב בין השניים.
הנופש מציע לעובדי הארגון הזדמנות מעודדת, מניעה ומתגמלת, להשגת היעדים העסקיים. הוא מאפשר הפסקה מפנקת מהעבודה מצד אחד, ומאידך נותרת האווירה המקצועית המושגת באמצעות הנוכחות של מנהלי החברה. נופש באניית פאר של חברת סנורמה שירותי תיירות אשר מייצגת את תאגיד השייט העולמי רויאל קריביאן, מאפשר לעובדים להירגע מול מרחבי הים הפתוחים והשקט, עם בני משפחותיהםם, הילדים זוכים לאינסוף פעילויות ואטרקציות, וישנה אפשרות להתכנס בחדרי ישיבות מאובזרים בטכנולוגיה מתקדמת, לעבור על מצגות, להציג את היעדים העסקיים הקרובים של החברה, לבצע סיעורי מוחות ולחשוב כיצד ניתן להשיג אותם. השילוב בין הרוגע והאטרקציות המפנקות, לבין שמירה על אווירת עבודה ברקע, הוא שילוב אפקטיבי שמביא גישה חדשה לעבודה ומניע באופן משמעותי.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה