כתובת בקורות החיים והשפעותיה על קבלה לעבודה

כתובת בקורות החיים והשפעותיה על קבלה לעבודה

מגייסים יודעים מהן ההשלכות של נסיעה ממושכת לעבודה ועלולים לדחות מועמדים רק בגלל המרחק. גם מחלקת משאבי האנוש וגם העובדים צריכים לחשוב על פתרונות

שיתוף
כתובת בקורות חיים

כתובת בקורות חיים

רוב מבקשי העבודה מציינים בקורות החיים שלהם כתובת מגורים, ואילו עבור מגייסים הכתובת של המועמד עשויה להיות דגל אדום. לא, זה לא קשור ליוקרה של סביבת המגורים, אלא לזמן הנסיעה לעבודה שנגזר ממיקום ביתו של המועמד.

מגייסים יודעים שאנשים שצריכים לנסוע זמן ממושך לעבודה סובלים מיותר סטרס ונוטים יותר להתפטר בגלל הנסיעות בהשוואה לאנשים שגרים קרוב לעבודה. המשמעות מבחינתם של המגייסים היא שההתפטרות מאירה אותם באור שלילי וגורמת להם לעבוד יותר בחיפוש נוסף אחרי מחליף או מחליפה.

דרייק בייר מ-Fast Company כותב שחוקי מדעי ההתנהגות (פרי וסטוצר, 2008) מצאו שאדם שהנסיעה שלו לעבודה אורכת שעה, צריך להרוויח 40% יותר ממישהו שהולך לעבודה ברגל. לא פחות חשוב: אריקה סאנדואו מאוניברסיטת Umeå בשוודיה מצאה שאנשים שהנסיעה שלהם לעבודה ממושכת, נוטים יותר להתגרש בהשוואה לאלה שהדרך שלהם לעבודה קצרה. כשמועמד מציין את כתובת המגורים שלו בקורות החיים, המגייסים עושים את החשבון, טוענת סאנדוראו. "אם הנסיעה תהיה ארוכה יותר ממה שנסבל לטווח הארוך, קורות החיים לעיתים קרובות ימצאו את עצמם בערמת ה'אולי' או ה'לא'."

מה עושה מי שכבר שייך לאותם אנשים שהנסיעה שלהם לעבודה ממושכת יותר מהנסבל? אם אתם נוסעים בתחבורה הציבורית או בתורנות הסעות עם חברים לעבודה, אתם יכולים להשתמש במכשירים הניידים שלכם כדי לקרוא מאמרים מעניינים שקשורים לתחום העיסוק שלכם, או פשוט לקרוא ספר. אם אתם נוהגים, אתם יכולים להאזין להרצאות מוקלטות או להירגע באמצעות מדיטציה מוקלטת (אפשר למדוט תוך כדי נהיגה). אפשרות אחרת היא להתחיל את יום העבודה בבית או בבית קפה ולנסוע למשרד אחרי ששעות העומס חולפות. תפקידה של מחלקת משאבי אנוש שרוצה לשמר את העובדים הטובים שמגיעים מרחוק היא להציע להם את האפשרויות האלה.

מה עושה מי שמגיש מועמדות לעבודה שמחייבת נסיעה ממושכת? אם המגייסים עומדים לדחות את קורות החיים שלכם בגלל שאתם גרים רחוק מדי, אל תציינו כתובת במסמך קורות החיים. במקום זאת ציינו את מיקום מקום העבודה הקודם שלכם.


אירוע משאבי האנוש השנתי 2019

כנס משאבי אנוש ומנהיגות

אין תגובות

השאר תגובה