כיצד מערכות AI פותרות את בעיית תהליכי הגיוס הארוכים

כיצד מערכות AI פותרות את בעיית תהליכי הגיוס הארוכים

חווית המועמד נפגעת כאשר תהליכי הגיוס והמיון ארוכים מידי

שיתוף
עודף זמן פנוי בעבודה

עודף זמן פנוי בעבודה

אחת הבעיות המרכזיות של מגייסים בתהליכי הגיוס היא שעליהם לבחון כל מועמד לעומק כבר בשלב קבלת קורות החיים. הבחינה הזו אורכת זמן ומאחר והם עורכים אותה בעצמם – הזמנים מתארכים. בינתיים, מועמדים שממתינים זמן רב לתשובה מהמגייס, עשויים לבחור לוותר על המשרה ולהמשיך הלאה לחברה אחרת. כך מגייסים מאבדים מועמדים פוטנציאליים טובים, עוד בטרם פגשו אותם אפילו.

הבעיה המרכזית בתהליכי הגיוס היא תהליך יישום ארוך

חשוב להודות כי הסביבה הדיגיטלית שינתה את תפישת הזמן הארוכה של מועמדים לעבודה. למועמד בסביבה דיגיטלית, שעות מרגישות כמו ימים וימים כמו שבועות. הזמן, במיוחד עבור דורות שנולדו לדיגיטל, הצטמצם – והגישה של דרישה לקבלת תגובה למסר השתנתה באופן קיצוני. זוהי רק נקודה אחת של חיכוך מתוך רבים במונחים של איך המועמד חווה את תהליך הגיוס היום. עיכוב בקבלת הודעה מהמגייס יכול להתפרש כמו דחייה גם אם זה לא.

אך בעוד מגייסים מבלים בממוצע של 6 שניות בקריאת קורות חיים, מציאת המועמד שאכן יוכל להתאים למשרה עשויה להימשך יותר מ -20 שעות. ההמתנה – במיוחד אם המועמד התקשר עם צוות העובדים של הארגון – יכולה להרגיש נצח, ולעתים המועמד מוותר והחברה מאבדת מועמד יקר בתהליך.

הפתרון שמציגות מערכות AI: המגייסים לא צריכים להתמודד עם זה לבד

הקצאת הנתונים הכבדים כמיון ל- AI משחררת זמן רב יותר לקריאת קורות החיים החשובים באמת. משמעות הדבר היא כי מועמדים לא מתאימים יוכלו לקבל הודעה מהירה יותר ורק המועמדים המתאימים יצטרכו להמתין קצת יותר לבחינה מדויקת של התאמתם, בטרם הם יקבלו זימון לראיון העבודה.

כאשר מועמד מבטיח נמצא עם הכישורים המתאימים, המערכת תוכל לשלוח לו הודעה אישית. אם המועמד מעוניין הקשר כבר נעשה – והמגייס יכול לקחת אותו משם.
אלגוריתם AI יכול לקחת כמות גדולה של נתונים, למשל, מאות קורות חיים, ובסריקה מהירה מאוד של המסך למצוא את הטוב ביותר מסך המועמדים על בסיס החלטות הגיוס ההיסטוריות שלכם.

למגייסים האנושיים שסורקים 200 קורות חיים כדי לבחור מתוכם כ- 20 אידאליים, ייקח כמה ימים של פרודוקטיביות. AI יכולה לעשות את זה במהירות ולשחרר את המגייסים עבור משימות נוספות בעלות ערך כגון ראיונות, בניית יחסים, ויצירת קשר עם מועמדים בתהליך.

מערכות AI גם מאוד יעילות בהגדלת איכות המועמדים שלכם. AI משמשת לעתים קרובות שם נרדף למכונת למידה, אשר רומזת כיצד זה יכול להגדיל את איכות המועמד.

לאחר ש AI לומדת אילו גורמים הופכים מועמד לעובד מוצלח או לא מוצלח בתפקיד, היא יכולה להתאים ברציפות את קורות החיים של המועמדים לאותם פרמטרים של ניבוי העובד המוצלח, ולבחור רק בהם.

בעוד AI אולי לעולם לא תוכל לומר: "זה האדם המדויק שאתה צריך לגייס" (זה המקום שבו בני האדם נכנסים לתמונה), היא יכולה להיות יעילה בלנכש את קורות החיים הבלתי מוסמכים ולהציב רק מועמדים איכותיים בתהליך.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה