חברת הספנות מארסק ליין מפטרת 400 עובדי מטה

חברת הספנות מארסק ליין מפטרת 400 עובדי מטה

250 מהמפוטרים הם עובדי המטה בקופנהאגן, דנמרק. כל השאר עובדים במשרדי החברה באנגליה, הודו, סינגפור והפיליפינים

שיתוף
פיטורי עובדים

חברת הספנות מארסק ליין הודיעה לא מכבר כי תפטר 400 מעובדי ההנהלה הכללית. זאת כחלק מנקיטת מהלך של ארגון מחדש לשם ייעול תהליכי קבלת ההחלטות בחברה.

250 מהמפוטרים הם עובדי המטה בקופנהאגן, דנמרק. כל השאר עובדים במשרדי החברה בלונדון, מומבאי, פונה (הודו), סינגפור ומנילה (פיליפינים).

זאת ועוד, בהודעת החברה נמסר שמטלות ביצוע ושירות, שכיום מבוצעות על-ידי המטה הגלובלי בו עובדים 2,200 עובדים מתוך כלל 25 אלף עובדי החברה, יוסטו בסמוך למשרדי החברה ברחבי העולם. ב-12 ביוני (ג') ייחשף המבנה הארגוני החדש של מארסק ליין לציבור.

בהודעתו כתב מנכ"ל החברה, סורן סקו: ""אנו רוצים לבנות חברה שתעניק באופן עקבי החזרים מתקבלים על הדעת לבעלי המניות. הדבר דורש שנאתגר את עצמו ונבנה ארגון יעיל עד כמה שאפשר".

מארסק ליין הציגה ברבעון הראשון של השנה הפסד תפעולי בשיעור של 599 מיליון דולר, לעומת רווח של 424 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מארסק ליין הינה חטיבת הספנות הקווית של קבוצת A.P. Moller – Maersk ונחשבת לחברת הספנות הגדולה בעולם. לרשות החברה עומד צי הכולל למעלה מ- 500 אניות מכולה עם סך קיבולת של למעלה מ- 1,900,000 מכולות.

 

מהלך ההבראה של צים: ביטול תוספות שכר, השי לחגי והארנונה לעובדים

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה