חברות תורמות לקהילה

חברות תורמות לקהילה

המצפון התאגידי של חברות מניע אותן להחזיר 'טובה' למען החברה ובכך החברות אף מרוויחות את מעורבות העובדים ומייצרות תרבות חברה מגשימה ומפתחת

שיתוף

בין אם מדובר בתרומה, שמירה על איכות הסביבה, פעילות חברתית מגבשת או פעילות התנדבותית, החוכמה התאגידית כפי שנתפשה על ידי חברות ההייטק במאה העשרים, אינה עוד מיקוד בייצור ופיתוח בלבד, אלא מעבר לכך, יצירת אחדות וגיבוש חברתי בתוך ומחוץ לחברה, זאת על ידי פעילות ערכית ובעלת ערך מוסף. הסיבה שחברות הייטק משקיעות מזמנן, מרצן ולעיתים אף כספם לתרומה לקהילה, היא ההבנה כי התרומה הזו, תורמת חזרה לעסק בעשרות מונים.

להלן 8 חברות המשקיעות במעורבות החברתית שלהן:

Toms

בחברת Toms "אחד למען האחר" הוא ביטוי מוכר וידוע. לאחרונה הם הגדילו את התרומות של החברה ונתח מכובד ממכירות המשקפיים של הקיץ, נתרמו למחלקות של ילדים נזקקים. גם העובדים של Toms מעורבים בתהליך. העובדים משתתפים באירוע השלכת נעליים שנתי שהכנסותיו נתרמות אף הן לילדים. עמוד הקריירה של החברה קורא לעובדים המעוניינים לשנות חיים ולהיות חלק מתנועה לשם כך.

LinkedIn

אחת לחודש ביום שישי, עובדי לינקדאין משתתפים באירוע שנקרא "InDay." מטרת האירוע לתת בחזרה לקהילה באמצעות התנדבות ומשאבים של כל עובד. לכל InDay נושא שונה המאפשר למחלקות שונות בחברה להיפגש יחד למען מטרה משותפת. פעילויות InDay נעות בין הרצאות אורח בנושאים של צדק עולמי, ייזום תוכניות למידה גלובליות והתנדבות בקהילות מקומיות.

PG&E

חברת PG&E תורמת את חלקה לשרת את הקהילות של קליפורניה. ביום כדור הארץ עובדי החברה עוזרים לנקות ולשחזר 18 פארקים ברחבי המדינה. העובדים הם אנשי מופת של Habitat for Humanity ומתנדבים להתקנת פנלים סולריים בבתי Habitat חדשים. ההתנדבות ממשיכה גם בהשתתפות בתכניות לאיסוף מזון עבור נזקקים.

Zappos

חברת האופנה וההנעלה Zappos ידועה בתרבות החברה המתמקדת ברווחת העובדים ובשליחותה להפוך את העולם למקום טוב יותר. החברה תורמת כמויות גדולות של סחורה לארגוני צדקה, כמו כן עובדי החברה מקבלים תשלום נוסף על הפעילויות ההתנדבותיות שלהם, כיוון שהחברה מאמינה שעבודת 9-17 אינה העבודה היחידה שקובעת.

General Electric’s

עובדי General Electric’s מתנדבים למעלה ממיליון שעות בשנה. תרומות מקרן GE מסייעות לתמיכה במרכזים בכירים, לילדים עם אוטיזם, לתכניות לימוד קרוא וכתוב בשכונות מצוקה ולתכניות רבות נוספות. ביום הקהילה העולמי, חברת GE מתאמת בין פרויקטים קהילתיים דחופים ובין חברות בכל העולם שיסייעו בהם.

Cisco

היוזמות של חברת Cisco מכסות את כל תחומי היום יום. החברה מעורבת בפרויקטים גלובליים בתחומי החינוך, בריאות, העצמה כלכלית, סיוע לנפגעי אסונות ועוד. עובדי סיסקו מבצעים יותר מ-160,000 שעות התנדבות ברחבי העולם בשנה. צוותים של עובדי סיסקו הנקראים 'מועצות Civic' מעורבים בקהילות המקומיות שלהם ע"י ארגון אירועים ופרויקטים של תרומה.

Deloitte

לעובדי Deloitte יש את ההזדמנות להנהיג ולהשתתף בכנסי הסברה לארגונים בנושאי התנדבות ללא כוונת רווח. חברת Deloitte מחזיקה בתפישה כי להכשרת עובדים ליישום תוכניות התנדבות ולהפעלת עמותות ללא כוונת רווח ישנה השפעה ארוכת טווח הרבה יותר מאשר לנופש חברה למשל.

Verizon

חברת Verizon היא תומכת גאה בתוכניות התנדבותיות של העובדים שלה. החברה אף מציעה לעובדיה שבצעו למעלה מ- 50 שעות התנדבותיות בארגון כלשהו, להגיש ל- Verizon בקשה למלגה ע"ס 750 דולר כתרומה לאותו ארגון.

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה