הצעת חוק: הארכת חופשת הלידה של גברים עד שלושה שבועות

הצעת חוק: הארכת חופשת הלידה של גברים עד שלושה שבועות

תיקון להצעת חוק התיקון יאפשר הארכת חופשת הלידה של גברים עד שלושה שבועות

שיתוף
חופשת לידה לגברים

חופשת לידה לגברים

ועדת הרפורמות, בראשות ח"כ רחל עזריה (כולנו), אישרה בחודש מרץ 2018 לקריאה ראשונה את הצעת חוק עבודת נשים, שיאפשר הארכת חופשת הלידה של גברים עד שלושה שבועות.

את התיקון יזם ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) וחברי כנסת נוספים.

על פי החוק הנוכחי, יולדת זכאית לחופשת לידה בת 15 שבועות ובמידה וילדה  יותר מילד אחד היא תהיה זכאית לקבל שלושה שבועות נוספים של חופשת לידה עבור כל ילד נוסף שילדה. התיקון לחוק שאושר היום בוועדה, יאפשר לבן הזוג של היולדת לצאת לחופשת לידה של שבועיים נוספים, ובסך הכל חופשה בת שלושה שבועות.

בשנה שעברה, נכנס לתוקף תיקון לחוק שיזמה יו"ר ועדת הרפורמות ח"כ רחל עזריה, תהוסיף שבוע אחד לחופש לידה. בנוסף לכך נקבע כי תינתן אפשרות לגבר לצאת לחופשת לידה בת שבוע (מתוך סך חופשת הלידה של האשה) ותצומצם חופשת הלידה של הגבר משלושה שבועות לשבוע אחד. על פי נתונים שפורסמו, מאז כניסתו של החוק לתוקף, (יוני 2017) מספר האבות שניצלו את חופשת הלידה, הוכפל מכ-500 בשנה לכ-1,000 גברים בשנה.

לדברי יוזם הצעת החוק ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) על פי הפרסומים: "עוד צעד בדרך להורות שוויונית שמגיע יחד עם הקלה משמעותית להורי תאומים. בזכות הצעת החוק יוכלו אבות לתאומים לשהות בחופשת לידה יחד עם האם לתקופה של עד שלושה שבועות לאחר הלידה. התקופה שלאחר הלידה לא קלה, ובלידת תאומים, היא קשה במיוחד. הזמן שבו הורי התאומים יוכלו לשהות ביחד, יאפשר להם לתמוך אחד בשנייה. אני שמח שבתקופה פוליטית מתוחה הצלחנו, בסיועה של ח"כ עזריה, לקדם חוק חברתי שמיטיב עם ציבור ההורים."

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה