המו"מ התפוצץ: עובדי תדיראן מערכות חוזרים לשבות ולהפגין ממחר

המו"מ התפוצץ: עובדי תדיראן מערכות חוזרים לשבות ולהפגין ממחר

לטענת העובדים, ההנהלה חזרה בה מההסכמות שהושגו בינה לבין ההסתדרות ו-ועד העובדים אך לפני עשרה ימים

שיתוף

עשרה ימים בלבד החזיק ההסכם בין עובדי מפעל תדיראן מערכות להנהלה. היום כבר מוציאים העובדים הודעה ולפיה יחדשו מחר את המאבק הארגוני לאחר שהמשא ומתן עם הנהלת החברה עלה על שרטון.

לטענת העובדים, מנכ"ל אלישרא (החברה האם של תדיראן מערכות) חזר בו מההסכמות שהושגו בינו לבין ההסתדרות ו-ועד העובדים.

כזכור, לפני כשבועיים הגיעו ועד העובדים וההסתדרות להסכמות עם ההנהלה בנוגע להסכם הקיבוצי אשר לא חודש משנת 2010. עם זאת, ההנהלה הודיעה לעובדים כי היא חוזרת בה מההסכמות שהושגו, כלשונם.

היום בצהריים (14:00) מתכנס הוועד בכניסה למפעל ויודיע לעובדים כי החל ממחר (ב') יפתחו בשביתה ללא הגבלת זמן. לא זו בלבד, אלא שהעובדים יפגינו מחר בבוקר מול ביתו של יו"ר קבוצת אלביט מערכות, מיקי פדרמן בהרצליה.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, כועס: "לא ייתכן שהנהלה מגיעה להסכמות עם ההסתדרות והעובדים ומצד שני מניפה יד ומבטלת את ההסכמות שהושגו. אנו לא ניתן לכך יד. אני קורא להנהלה להתעשת על מנת למנוע את המשבר".

יו"ר ועד העובדים, סטריאן פינקל הוסיף משלו כי "לא ייתכן שמנכ"ל חברה גדולה כמו אלישרא עומד בפני ציבור העובדים, מתחייב מפורשות למלא כל סעיף בהסכם וחוזר בו מכל ההסכמות".

 

רשת ביטחון לעובדים

באסיפת הוועד שהתקיימה לפני כעשרה ימים נכחו 350 עובדי המפעל, לרבות המנכ"ל. הפרטים סוכמו אז בשעת לילה מאוחרת בפגישה במשרדי ההסתדרות בהשתתפותו של ניסנקורן וההנהלה הבכירה.

לפי פרטי ההסכם ההוא, תינתן רשת ביטחון ללא הגבלת זמן לעובדים וכן כניסה מדורגת של עובדים עם הסכם מהנדסים. זאת תוך שמירה על זכויות העובדים הקיימים. העובדים יקבלו תוספת שכר בשיעור של 2%. כמו כן, יקבלו מדי שנה מענק בשיעור של 13.5% מהרווח הנקי של החברה במשך חמש שנים. מכיוון שתדיראן מערכות סיימה את 2011 ברווח של 7 מיליון דולר, המענק לכל עובד יהיה השנה כ-15 אלף שקל.     

עד פרסום הידיעה לא ניתן היה להשיג את תגובת תדיראן מערכות.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה