הגדלת הגיוון התעסוקתי ב- 4 דרכים

הגדלת הגיוון התעסוקתי ב- 4 דרכים

4 דרכים יעילות להגדלת הגיוון התעסוקתי בחברה וגיוס כוח אדם איכותי ומגוון

שיתוף
גיוון מקצועי

גיוון מקצועי

כוח עבודה מגוון מביא איתו את יתרונות הסביבה היצירתית, החשיבה קדימה, והחדשנות, מתוך הסתמכות על חוויות ודעות מרקע שונה, גזע, מגדר ומגזר. זה לא רק חשוב לתרבות הפנימית של החברה- זהו צעד חיוני שיבטיח כי הרעיונות של החברה יתאימו למגוון רחב ככל האפשר של זרמים באוכלוסייה.

כאשר אנו מסתכלים על שיפור הגיוון, יש להבין כי המשוכה הראשונה בגיוס מגוון היא ההטיה הטבעית וכיצד ניתן לשלוט בה במהלך תהליך הגיוס, החל ממודעת הגיוס הראשונית דרך המבנה של כל תהליך ההעסקה.
אנו נמשכים באופן טבעי לאנשים שאנו תופסים כדומים לנו ואנו גם נוטים לבחור באנשים אשר חולקים את אותה דעה שלנו ושיש להם את אותם כיווני מחשבה. הדרך להצליח בגיוס מגוון היא תחילה, להימנע מצורת חשיבה זו.

כתיבת מודעה

הקפידו ליצור מודעות גיוס שיש להן פחות דרישות. מחקרים מראים כי נשים לרב מרגישות שהן צריכות להתאים ל- 100% מהדרישות במודעת הדרושים לפני הגשת מועמדות לעבודה, בעוד שהגברים דורשים מעצמם התאמה נמוכה בהרבה כדי להרגיש בטוחים לשלוח קורות חיים.

משמעות הדבר היא, שאם אתם מכניסים רשימה ארוכה של דרישות חובה, אתם כנראה מיד מפסידים מאגר גדול של מועמדים פוטנציאליים. במקום זאת, יש לתאר את כל תחומי התמיכה והתפתחות שהחברה שלכם מציעה למועמדים. תיאור של אווירה המקדמת ערכים ונאמנות מעל ימשוך מאגר מועמדים גדול יותר.

הסרת הטיה תת הכרתית

נסו להימנע ככל האפשר מהטיות במהלך הגיוס. הטיות תת הכרתיות יכולות להיות מוסרות רק ע"י הימנעות ככל האפשר מזיהוי פרטים מקדימים של המועמדים עד תהליך הראיון עצמו (וגם במהלכו). חברות נוקטות בתהליכים של הסתרת שם, גיל, ומגדר המועמד עד לאחר קריאת קורות החיים שלו וזימונו לראיון. חלק מהחברות אף נוקטות בצעדים של ראיונות עבודה מוסתרים, כדי שהמראיין לא יפעיל בטעות הטיות לא מודעות.

מתן תמריצים

ודאו כי תמריצים אשר אתם מציעים לצוות, הם אכן ממריצים את כל העובדים שלכם. לדוגמה – מפגש בבר בסוף היום לעובדי החברה לא יתאימו לעובדים מדתות מסוימות שאינן מתירות שתיית אלכוהול. כדי להבטיח שהתמריצים והתגמולים הניתנים לעובדים מתאימים לכל הרקעים והמגזרים השונים, יש לבצע מחקר מקיף לפני הרכבת תכנית התמריצים המתאימה לכלל.

העבירו מסר לגביי חשיבות הגיוון

כחלק ממדיניות הגיוון בארגון שלכם, תוכלו ליישם תכניות נגד אפליה, תכניות לעידוד גיוס מגוון, כנסי חברה שיעסקו בחשיבות הגיוס המגוון, תכניות "חבר מביא חבר" בדגש על גיוון, ועוד. תכניות ומודלים שמתכתבים עם המדיניות והתרבות המגוונת שלכם, יועילו לקידומה.

הדרך הטובה ביותר לתקשר את תכנית הגיוון שלכם היא כאשר שאתם מיישמים את מה שאתם אומרים, כך אתם הופכים לאמינים יותר בעיני הציבור. אם הארגון שלכם הוא רציני לגבי המחויבות שלו לגיוון, אנשים צריכים לראות את התוצאות של כך בפועל.

אין תגובות

השאר תגובה