שיתוף

האם העובדים שלך צריכים לבדוק דוא"ל וליצור קשר עם המשרד במהלך החופשה?

העסק שלכם לא נעצר ברגע שהעובדים יוצאים לחופש. ישנם עדיין מוצרים ושירותים למכור, שאלות שצריכות להיות לקבל מענה ומשימות היום יום כי צריך לטפל. האם כאשר העובדים נמצאים בחופשה, עליהם ליצור איתכם קשר?

מה קובעים המחקרים?

מחקר שנערך ע"יAccountemps מצא, כי העובדים חושבים על העבודה גם כאשר הם לא שם. 44% מהעובדים מתקשים לישון בלילה כיוון שהם חושבים על נושאים הקשורים לעבודה ומוצפים לעתים על ידי עומס העבודה שלהם וכן בשל חילוקי דעות עם עמיתים לעבודה.

העובדה שכמעט מחצית מהעובדים לא יכולים לישון בשל חרדת עבודה מדברת על הצורך לאפשר להם לנפוש ולנוח. העניין הוא בצורך. זה צריך להיות צורך ובחירה אישית של העובד האם להתנתק לחלוטין מהמשרד ולנוח במהלך החופשה או להישאר בקשר מדי פעם – תלוי מה מרגיע אותו יותר.

העובדים צריכים להיות מטופלים כמו אנשים מבוגרים ויש להשאיר בידיהם את ההחלטה מה הם חושבים שיעשה להם הכי טוב. יש לבטוח בהם שיקבלו את ההחלטות הנכונות.

היתרונות של בדיקת העובדים בחופש

אם העובד בודק את העבודה ונמצא בקשר עם המשרד יש לכך יתרונות עבור העסק ועבור בעובד. העסק מרוויח מכך שהוא יכול ליצור קשר עם העובד ולקבל מידע לגבי לקוחות, עסקאות ומצבם של פרויקטים שונים. העובד מרוויח מכך שהוא רגוע יותר כאשר הוא שומע מהמשרד ויודע שהדברים מנוהלים ומסודרים. יש גם משהו מרגיע לדעת שהעבודה שלך בטוחה ומחכה לך שתשוב.

ישנם עובדים שנלחצים יותר מדי אם הם לא בודקים את הדוא"ל שלהם פעם ביום ומעדיפים להשקיע חמש דקות בכל בוקר/ערב כדי לוודא שהכל תקין. עבור עובדים אלה, יהיה קשה להירגע אלא אם כן הם נכנסו לדוא"ל או דברו עם המנהל ווידאו שהכל בשליטה.

החסרונות של בדיקת העובדים בחופש

אם עובדים בודקים את העבודה במהלך החופשה, הם אף פעם לא לוחצים על "מתג הכיבוי" של העבודה, הם למעשה תמיד מחוברים. אנשים מסוימים רוצים להפריד לחלוטין את העבודה מהחיים האישיים שלהם כאשר הם בחופשה, ובעוד שעובדים מסוימים זה יגרום להרגיש טוב יותר לאחר בדיקה של חמש דקות עם המשרד, ההפך יכול להיות גם נכון. לפעמים הודעת דוא"ל נוזפת מלקוח יכולה להרתיח אותך למשך כל היום, ובמהלך חופשה מרגיעה זה הדבר האחרון שאתה צריך. לפעמים כניסה לתיבת הדוא"ל כמעט עוצרת את הנשימה שלך כי אתה לא יודע מה הולך להיות ציר הזמן וכיצד זה ישפיע עליך. זו הסיבה שעובדים צריכים להיות מסוגלים להחליט בעצמם כיצד להתנהל במהלך החופשה ומה הכי טוב עבורם.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה