בגלל הפיטורים: בוטלה מסיבת פורים לעובדי "פסגות"

בגלל הפיטורים: בוטלה מסיבת פורים לעובדי "פסגות"

המסיבה אמורה הייתה להתקיים מחר בתל-אביב. בחברה מבהירים שהאירוע נדחה בשל גל הפיטורים ואינו בוטל

שיתוף
קנס כספי

בבית ההשקעות פסגות ממשיכים להדק את החגורה.

מאז נודע כי בפסגות החלו לפטר עשרות עובדים כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי ומהגברת הפיקוח בשוק הפנסיה המקומי, דיווח הבוקר (ג') אתר האינטרנט כלכליסט כי בחברה הוחלט לבטל את מסיבת פורים שהייתה אמורה להיערך מחר בתל-אביב.

250 העובדים (מתוף 800) אליהם יועדה המסיבה יצטרכו למצוא חלופות לבילויי החג. זאת על אף שבפסגות מתעקשים שלא מדובר בביטול אלא בדחיית מועד האירוע בשל עיצומו של תהליך הפיטורים שאינו עולה בקנה אחד עם אווירה מסיבתית.

בשבוע שעבר קיבל דירקטוריון בית ההשקעות שבשליטת קרן ההשקעות אייפקס, החלטה לקצץ בכוח האדם. על-פי ההערכות בענף, מדובר על כמה עשרות עובדים מתוך כ-800 עובדי החברה בסך הכל.

ובתוך כך מעריכים מקורות בשוק ההון, כי שנה לאחר מינויו של רונן טוב לתפקיד המנכ"ל, בעלת השליטה קרן אייפקס מבקשת להחליף את טוב והחלה לחפש מועמדים חדשים לתפקיד.  באיפקס  סירבו להתייחס לדבר.

בין השמות שעולים כעת כמועמדים להחליף את טוב הם חגי בדש, מנכ"ל הגמל והפנסיה בפסגות שנמצא בחברה כבר 12 שנה. בדש היה מועמד לתפקיד גם בסבב הקודם כשעזב אותו רועי ורמוס.   

 

אפקט דומינו להתייעלות

לאחרונה התריעו מנהלים בקרנות הפנסיה השונות כי הפחתת דמי הניהול תגרור אחריה פגיעה בשירות הלקוחות ואף יותר מכך. "חברות הביטוח רואות בחומרה רבה את הסכמתו של המפקח על הביטוח להקטין באופן קיצוני את דמי הניהול בניגוד לעמדתו המקצועית ולמספרים שהציג בוועדת הכספים של הכנסת רק לפני מספר ימים", נכתב בהודעה שהועברה לתקשורת. "ההחלטה מהווה גם הפרה של התחייבויות ומצגים שלטוניים, שניתנו על-ידי המפקח ועל ידי שר האוצר למנכ"לי חברות הביטוח… המפקח הינו הסמכות המקצועית הקובעת, ובנושא כה חשוב לא היה כל מקום ל"דיל" שבו השיקולים הפוליטיים והפופוליסטיים גברו על השיקולים המקצועיים".

אנשי מקצוע בשוק ההון העריכו כי הפיטורים בפסגות הם רק הסנונית הראשונה שתיצור אפקט דומינו, ובתי ההשקעות יגיבו בפיטורי עובדים כחלק מהתייעלות. לא זו בלבד, אלא שגם הממונה על הביטוח עודד שריג אמר כי על בתי ההשקעות להתייעל.

אין תגובות

השאר תגובה