ארה"ב: אוניברסיטת ויסקונסין מפתחת תוכנת HR ייחודית לצרכי האוניברסיטה

ארה"ב: אוניברסיטת ויסקונסין מפתחת תוכנת HR ייחודית לצרכי האוניברסיטה

לא פחות מ-11 צוותים פועלים במקביל, כדי לאפיין לראשונה תוכנת ניהול משאבי אנוש ייעודית לצרכים של האוניברסיטה

שיתוף
פיטורים במחלקת משאבי אנוש
פיטורים במחלקת משאבי אנוש

הנהלת אוניברסיטת ויסקונסין, שעד כה עשתה שימוש במערכת ניהול HR של המערכת הממשלתית, קיבלה את אישור השלטון המקומי לעבור למערכת ניהול משאבי אנוש שתוכננה על פי דרישות ספציפיות של מחלקת משאבי אנוש והנהלת המוסד.

בוב לוויגנה, מנהל משאבי אנוש באוניברסיטת ויסקונסין, אמר בהודעה לעיתונות כי: "האוניברסיטה נמצאת בשלבים ראשוניים של אפיון תוכנת ניהול משאבי אנוש מתקדמת, בהתאמה אישית לצרכי המחלקה. כרגע, כמה צוותים עובדים על אפיון התוכנה במקביל, בניסיון לבחון את מכלול הצרכים ואת מגוון הפתרונות, כאשר כל צוות מתמקד באספקטים שונים. המטרה היא לרכז את כל המסקנות ולבצע אינטגרציה בין כל הגישות וההצעות שיתקבלו, כדי ליצור מערכת כמה שיותר מתוחכמת, הנותנת פתרון כוללני למחלקת ה-HR של האוניברסיטה וצרכיה הייחודיים."

לדברי  לוויגנה, 11 צוותים רשמיים מונו אד-הוק לבחון אספקטים שונים של צרכי המחלקה, לצורך אפיון אופטימלי של מערכת ניהול משאבי אנוש מתקדמת, שתהווה חלופה למערכת הממשלתית ותשרת את האוניברסיטה לדורות הבאים.

הצוותים מורכבים מחברי סגל ועובדי האוניברסיטה, קרי אנשים שיש להם גישה למערכת, המבינים ומכירים את צרכי המערכת ואף יש להם ידע ואינטרס אישי לשדרג את מערכת ה-HR של האוניברסיטה, כדי להפוך את העבודה לפשוטה ואפקטיבית יותר. צוותי המחקר והפיתוח מתרכזים לדבריו בעיקר בנושאים של: מודל לחישוב שכר ותמלוגים, הערכת עובדים, פיתוח והדרכות.

הצוותים עובדים בשלב ראשון בנפרד, כדי שכל צוות יתרכז באספקטים שונים ובדרכי פתרון שונים, היות ומדובר בקבוצה הטרוגנית של חברי צוות, הם צפויים להציף נושאים רבים ומגוונים ופתרונות רבים ויצירתיים למכלול הבעיות והצרכים של מחלקת HR. השלב הבא והחשוב לא פחות, יהיה ביצוע האינטגרציה בין מכלול הרעיונות, הגישות והפתרונות לכדי מערכת אחת.

מנהל מחלקת האדמיניסטרציה באוניברסיטת ויסקונסין, סטיב לאונד, אמר כי: "אין לי מושג כיצד תיראה מערכת ניהול משאבי אנוש בסופו של התהליך, אבל אני בטוח במאת האחוזים שהיא תהיה יעילה יותר, נוחה יותר, חדשנית ומותאמת 'בהתאמה אישית' לצרכי המערכת הייחודיים והמשתנים בעת האחרונה."

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה