שיתוף

לא אחת קורה שמנהלי משאבי אנוש מגיעים למצב בו הם זקוקים נואשות לאייש בטווח זמן מיידי, משרה או כמה משרות, בפרט כאשר מדובר במשרות שדורשות מיומנויות מאוד ספציפיות וכישורים ברמה גבוהה.

במקרים כאלה אין זמן לבחון לעומק את המיומנויות, הידע והכישרון של כל מועמד. התוצאה היא שנוטים לגייס פחות או יותר את כל מי שמוכן להתחיל לעבוד מייד, ויש לו מיומנויות בסיסיות, גם אם לא מספקות, או שעשה את הרושם הנכון על המגייס בראיון הראשון.

מגייסים מועמדים שאינם מתאימים

התוצאה היא שהחברה מגייסת עובדים שאינם מתאימים, שאין להם הכישורים והמיומנויות המתאימות ושהם מגישים מועמדות רק משום שהיו זקוקים לעבודה באותו רגע, ומוכנים להתפשר גם על תפקידים שפחות מתאימים להם או שלא מתאימים להם כלל.

גיוס מהיר תוך פשרה על עובדים שאינם מתאימים במדויק לארגון הוא לא תמיד הפתרון הפשוט ביותר.

פעמים רבות, האילוץ להתמודד עם עובדים שאינם מיומנים במידה הנדרשת, גורם לכך שהחברה לא מצליחה לעמוד בלוחות הזמנים שהלקוח הציב, או לא מצליחה לעמוד באיכות העבודה שהלקוח דרש, או שניהם. כך מגיעים לעיכובים בפרויקט, לחץ וחוסר שביעות רצון מצד הלקוחות.

כדי להמנע מהאילוצים לגייס גיוס שגוי מתוך לחץ יש לנקוט 3 פעולות מקדימות:

1 בנייה על פני זמן של מאגר עובדים שניתן לגייסם בתוך פרק זמן קצר ואף מיידי. לא מדובר במאגר של קורות חיים בלבד אלא במאגר של מועמדים שעברו את כל הליך הגיוס או לפחות את רובו: בחינת המועמדים, בדיקת עמידת בקריטריונים, בדיקת התאמתם לתרבות הארגונית ועוד.

2 יש להקים מאגר ממוחשב, מתוחכם ויעיל, שמאפשר חיפוש וכרייה מהירים של נתונים.

3 לבנות תוכנית שנתית (שנה קדימה) לגבי כל הפרויקטים העתידיים הידועים. בהתאם לפרויקטים אלה לאתר מועמדים פאסיביים מצטיינים שיכולים להתאים להם, ולהתחיל בהליך הגיוס שלהם.

חסכון בעלויות והצבת הארגון בעמדה טובה לזכייה בפרויקטים

אחרי הכול, הימנעות מגיוס שגוי ובעקבותיו הצורך לפטר אנשים לא מתאימים, אלו הן פעולות שיכולות לחסוך עלויות מיותרות לארגון, ולהציב אותו בעמדה טובה לקראת זכייה בפרויקטים.

בסיכומו של דבר, הקמת מאגר של עובדים שהם מתאימים לתרבות הארגונית של החברה, שיש להם המיומנויות הנדרשות לפרויקטים של החברה ולתחום עיסוקה, ושהם מתאימים לשיטות הניהול של החברה ולעובדיה, מספקת לארגון רשת בטחון לחברה בעת הצורך.

מאגר כזה מאפשר למנהלי משאבי האנוש לאייש משרות בתוך זמן קצר בלי להתפשר ולהגיע למצבים של גיוסים שגויים.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה