אז למה לי פוליטיקה (בארגון) עכשיו?

אז למה לי פוליטיקה (בארגון) עכשיו?

סקר חדש קובע: למעלה ממחצית העובדים מעורבים בפוליטיקה ארגונית. יו"ר ומנכ"ל Robert Half: "פוליטיקה ארגונית היא לחלוטין לא סוגיה שניתן להתעלם ממנה"

שיתוף
סקר עובדים

סקר עובדים

סקר חדש של חברת Robert Half, שבוצע בצפון אמריקה ושתוצאותיו פורסמו לאחרונה באתר משאבי אנוש HR Reporter, מראה שהעובדים בארגון משקיעים (או אולי בעצם שוקעים) בפוליטיקה ארגונית, בסדר גודל שמפתיע אפילו מנהלי משאבי אנוש ותיקים ומנוסים. בסקר השתתפו 700 עובדים בארגונים גדולים בארה"ב ובקנדה.

מהסקר עולה שיותר ממחצית מכלל העובדים (כ-56%) היו מעורבים או לכל הפחות עדים ל'תרגילים' פוליטיים שהתרחשו סביבם בארגון. 54% מכלל העובדים היו מעורבים בתקרית (אחת לפחות) של הפצת שמועות ורכילות במסדרונות הארגון. 20% החניפו / החמיאו לבוסים כדי לבסס קשרים אישיים טובים איתם ולצבור נקודות זכות. 17% לקחו קרדיט על הישגים לא שלהם כדי לקדם את מעמדם בפוליטיקה הארגונית.

מהסקר עוד עולה כי 40% מהעובדים מוכנים להיות מעורבים בפוליטיקה ארגונית רק אם יש להם אינטרס ישיר לעשות זאת כלומר רק אם זה נוגע ישירות למעמדם, שכרם ותנאי העסקתם.

39% מכלל העובדים מצהירים כי הם לא מוכנים להיכנס לפוליטיקה ארגונית בשום פנים ואופן וכי זה 'מחוץ לתחום' עבורם.

14% מעידים על עצמם שהם מחפשים להיות מעורבים באופן אקטיבי עד כמה שניתן בפוליטיקה ארגונית וכי זהו אמצעי עבורם לצורך ביסוס מעמד וקידום האינטרסים שלהם בארגון.

מקס מסמר, יו"ר ומנכ"ל Robert Half: "להסתבך בפוליטיקה ארגונית כדרך קבע זה לא צעד חכם במסלול הקריירה אבל – העובדים צריכים להיות מודעים לפוליטיקה הארגונית כי זו מציאות שאי אפשר להתעלם ממנה. ברוב הארגונים, הפוליטיקה מצליחה למשוך אליה למעלה ממחצית מהעובדים ולכן חשוב להכיר אותה, להבין בה מעט ולהיות מודעים להשלכות שלה. יש עובדים, כמעט בכל ארגון, שכדי להתקדם הם ייקחו לעצמם קרדיט של אנשים אחרים או ימהרו להפיץ שמועות זדוניות… אלו דפוסי התנהגות שצריך לדעת לזהות כדי להתרחק מהם וכדי לנסות להרחיק אותם מהארגון עד כמה שאפשר. לאור תוצאות הסקר, זה נכון לומר שפוליטיקה ארגונית היא לחלוטין לא סוגיה שניתן להתעלם ממנה."

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה