אושרה לקריאה שנייה ושלישית – שעת "הנקה" לאבות

אושרה לקריאה שנייה ושלישית – שעת "הנקה" לאבות

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לפיה שני בני הזוג יוכלו לחלוק ביניהם את זכות "שעת הנקה"

שיתוף
גברים בחופשת לידה

גברים בחופשת לידה

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת רחל עזריה  ממפלגת כולנו ואח', לפיה שני בני הזוג יוכלו לחלוק ביניהם את זכות "שעת הנקה".

הצעת החוק קובעת כי היעדרות של שעה אחת ממקום העבודה למשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה, הניתנת כיום לנשים בלבד, תתאפשר גם לאבות. זאת בתנאי ששני בני הזוג יודיעו זאת למעסיקיהם לא יאוחר מ-21 יום לפני תום חופשת הלידה, ויציינו מהם הימים בהם הם צפויים להיעדר. עובדים במשמרות ימסרו הודעה כזאת חודש מראש.

על פי הצעת החוק, עובדי משמרות בענפי התעשייה והמלונאות ובענפים נוספים לפי החלטת שר הכלכלה ובאישור ועדת העבודה והרווחה, יוכלו לנצל את ההטבה רק בהיעדרות למשך שלושה שבועות רצופים ולא בימים מסוימים לבחירתם.

עוד קובעת הצעת החוק כי לצורכי שוויוניות בין ההורים, ישונה המינוח "חופשת לידה", ל"תקופת לידה והורות".

לדברי ח"כ עזריה, ככל שיקלו על אימהות לילדים קטנים ותתאפשר יותר חלוקה בין בני הזוג, כך ייטב. כל משפחה תקבל החלטה מתי כל אחד מבני הזוג ייצא מוקדם ממקום עבודתו, על מנת להיות עם ילדו הרך.

עזריה ציינה כי הצעת החוק התקבלה לאחר שבועות ארוכים של דיונים עם משרדי הממשלה ועם נציגי המעסיקים. "היו התנגדויות הזויות לחוק, ויש כאלה ששכחו שזהו אינטרס משותף לכולנו".


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה