5 חברות שהכניסו את הספורט כחלק משגרת העבודה

5 חברות שהכניסו את הספורט כחלק משגרת העבודה

מחקרים עוסקים כיום יותר ויותר בחשיבות של פעילות ספורטיבית במהלך העבודה במשרד, ולא רק בשעות שלפני או אחרי העבודה

שיתוף
פעילות גופנית בעבודה

פעילות גופנית בעבודה

המחקרים הללו מראים בין היתר כי הדרך לשמור על כושר רציף וקבוע, היא לא להזניח את הפעילות הספורטיבית לאורך שעות היום הממושכות בעבודה. המדע מראה בנוסף, כי שילוב של עבודה וכושר יכול להגביר את הפרודוקטיביות בעבודה, את השקט הנפשי, הריכוז, ואף מונע לחצים וסטרס.

הפסקת פעילות גופנית במהלך יום העבודה תורמת רבות לבריאות הגופנית והנפשית של העובדים והמנהלים בחברה, לכן, חברות רבות מתחילות באימוץ תכניות תמריצים עבור העובדים שלהם שעוסקים בספורט במשך היום. המטרה היא לעודד את העובדים לעצור את העבודה ולקחת יותר הפסקות לפעילויות ספורט.

חברות אלו מבינות כי אם הן לא רוצות למצוא את העובדים שלהם מבצעים "שכיבות סמיכה" מתחת לשולחנות המשרד, עליהן לספק עבורם מתקנים לצורך פעילות במהלך יום העבודה. לדוגמה: חדרי כושר במשרד, מתקני כושר ייעודיים, מקלחונים לאחר האימון, מגבות ואביזרי רחצה, ועוד.

להלן 5 חברות שאמצו תכניות ספורט לעובדים, כחלק משגרת העבודה:

Google

ענקית החיפוש של Google ידועה במסירותה לרווחתם של עובדיה. כחלוצים בתחום, חברת Google יישמו גישה לשינוי תרבות הספורט בעבודה ולעידוד העובדים לשלב פעילות גופנית ועבודה. Google מציעה לא רק מרכזי כושר באתר, אלא גם מספקת יותר מ- 200 שיעורי התעמלות, כולל שיעורי ריקוד למסיבות. העובדים יכולים גם להשתתף במשחקי גולף, באולינג, והוקי רולרים.

Swift

חברת Swift ממחישה את העובדה כי לא רק חברות ענק אמריקאיות מציעות מתקני התעמלות באתר. חברת ההסעות הפיננסית העולמית, הקימה מרכז ספורט במטה שלה, כך שהעובדים יכולים לצלול לתוך בריכת שחייה חיצונית במהלך ארוחת הצהריים, להשתתף במגוון שיעורי ספורט, כולל פינג פונג, יוגה, כדורסל או סקווש, או אפילו לנסות את תרגול המדיטציה הסינית צ'יגונג. ואלו הן רק כמה דוגמאות שהעובדים יכולים לבחור מתוכן.

ConocoPhillips

חברת האנרגיה ConocoPhillips הולכת קילומטר נוסף כדי לספק דרכים לממש פעילות ספורטיבית בעבודה. במרכז הבריאות שלהם בברטלסוויל, אוקלה, המשרד מציע לעובדים אחר הצהריים שיעורי טאי צ'י. עבור אלו שבמשרד קלגרי של החברה, מרכז הבריאות באתר מארח מדריכי ספורט מתונים, כדי להכניס לשגרת הפעילות הגופנית את העובדים הפחות אתלטיים בחברה.

ConocoPhillips caters מארגנת פעילויות רכיבה על אופניים לעובדים נורווגיים שמתאמנים לאירוע Nordsjøritt (רכיבה בצפון הים). תחרות רכיבה שנתית הכוללת מסע של של 60 קילומטר מ- Egersund ל- Stavanger.

Colliers

הגישה של חברת Colliers מציעה הצצה אל העתיד של הרווחה בעבודה. העובדים משתמשים במחשוב לביש כדי למדוד ולעקוב אחר קצב הלב שלהם, רמות הפרודוקטיביות והמתח. אם הצג מזהה מתח מוגבר או ירידה בתפוקה, המערכת תציע לעובד הפסקה קצרה לפעילות גופנית או אפילו לסיים את היום וללכת לנוח בבית.

Aetna

תכנית הבריאות של Aetna מספקת דוגמה נוספת לאופן שבו המהפכה הדיגיטלית יכולה לסייע בקידום הספורט בעבודה. חברת ביטוח הבריאות מספקת לעובדים מרכז כושר ובריאות וירטואלי עם מדריכים מונפשים המובילים אימונים.

בנוסף, החברה הנהיגה תכנית לקידום יוגה ומדיטציה בשנת 2010. התוצאות הראו שיפור בקצב הלב והפרודוקטיביות, ועזרה לחברה להפחית את עלויות ההטבות לעובדים ב -7% בשנת 2012.

כנסי משאבי אנוש וימי עיון

אין תגובות

השאר תגובה