4 דרכים מוכחות להעלאת הפרודוקטיביות

4 דרכים מוכחות להעלאת הפרודוקטיביות

כיצד להעלאות את המעורבות והפרודוקטיביות של העובדים באמצעים חכמים

שיתוף
העלאת הפרודוקטיביות

העלאת הפרודוקטיביות

אם חברה פועלת היטב, סביר להניח כי מעט מחשבה תינתן לגבי הפרודוקטיביות של הצוות. אך בזמנים של משבר שבו חברות אולי צריכות לקחת צעד נוסף, חשוב כי כולם יהיו בכושר מעולה.

להלן 4 עצות להגדלת התפוקה לעובדי החברה:

שימוש ב- Gamification

השתמש ב- Gamification כדי להניע עובדים. המוטיבציה היא אחד הגורמים החשובים ביותר בכל הקשור לפריון. דרך יעילה להניע עובדים היא באמצעות טכניקות gamification. טכניקות אלו משתמשות ב- rewards, leaderboards או דירוגים, ואתגרים אחרים של אלמנטים במשחק המאפשרים לבצע משימות חוזרות על עצמן באופן יותר אטרקטיבי ומהנה. פעילויות כגון מילוי דוחות או העלאת רעיונות לפרויקטים יכולות להיות מעניינות ומהנות יותר.

באמצעות טכניקה זו של Gamification, לאנשי הצוות תהיה מוטיבציה לעבוד ביעילות רבה יותר, כי הם יכולים להרוויח משהו כאשר הם משתתפים באופן פעיל. לדוגמה, יום חופש נוסף או אפילו בונוס. כדי ליצור תצוגות מותאמות אישית ולעקוב אחר העמדות יש להטמיע מערכת תומכת.

האצלת משימות ואחריות

כמנהל, יש להבטיח כי העובדים מקבלים אחריות ולמנוע ניהול מיקרו. רוב הפעמים, כאשר חוקרים בין החברות נראה כי הרוב מרגישים יותר מוטיבציה על ידי הבעת אוטונומיה מאשר על ידי תגמולים כספיים. לעובדים אשר חשים שהם אחראים על עבודתם תהיה מנטליות טובה יותר ומתן תוצאות טוב יותר בהרבה, מעובדים לא עצמאיים.

בנוסף, חשוב להגדיר מטרות ברורות, כך הצוות יידע מה עליו להשיג ולא תהיינה דרישות פריון לא מציאותיות שיובילו לתסכול והתנתקות. יעדים לטווח קצר יעילים לעודד את העובדים לנהל את המהירות שלהם בביצוע משימות והשגת מטרות. חשוב לתת משוב, כך שהעובדים יוכלו לדעת אם הם על המסלול הנכון. ניהול טוב יכול לשפר את הפרודוקטיביות של העובדים ולעזור לשמור על כך

ספק תובנות לגבי העבודה

בשוק הנוכחי, לעתים קרובות כבר לא מספיק כדי להסתכל על מה העובד הפיק פיזית מאז שביצע פעולות רבות או הוביל רעיונות והצעות ולא מוצר פיזי אמיתי. כך, חשוב יותר מתמיד למדוד את הפרודוקטיביות בדרך הנכונה. האיכות חשובה בדיוק כמו הכמות. בנוסף, חשוב למדוד כמה זמן הוא בילה במשימות יום יומיות כגון מענה למיילים.

אנשים רבים חושבים שבסופו של דבר הם יודעים כמה זמן הם מוציאים על משימות שונות, אבל מחקרים מראים שרק 17% מהעובדים יכולים למדוד במדויק את זמן המעבר בין משימה למשימה. באמצעות כלי לרישום זמן ניתן לראות על אילו פרויקטים העובד כבר עובד על וכמה זמן הוא בעצם משקיע בהם. .

עובדים מרוצים יותר פרודוקטיביים

בדיקות מעורבות מראות שוב ושוב כי עובדים מרוצים יעילים יותר. אנשים שאינם מרוצים מעבודתם או שאלו שאינם מרגישים מוערכים עושים לעתים קרובות את עבודתם על טייס אוטומטי, מבלי להיות מעורבים בפועל בתוצאה הסופית. כבוד, אמון ותרבות ארגונית חיובית תורמים לפריון טוב יותר של העובדים.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה