700 עובדי הקרן למפעלי שיקום יפגינו וישבתו ביום ראשון

700 עובדי הקרן למפעלי שיקום יפגינו וישבתו ביום ראשון

מאיומים - למעשים: העובדים, בגיבוי ההסתדרות, מלינים על הלנת שכרם ואי הפרשה לפנסיה. לקרן חובות בסך 13.5 מיליון שקל

שיתוף
הלנת שכר עובדים

מאיומים – למעשים: 700 עובדי הקרן למפעלי שיקום ממשיכים את מאבקם, הפעם בדמותה של הפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

ההפגנה תתקיים ביום ראשון הקרוב (25/3), במהלכה ימחו העובדים על הלנת שכרם שנמשכת לטענתם כמה חודשים. 72 סניפי הקרן לא יפעלו באותו היום ו-14 אלף נכים המקבלים בהם שירותים יהיו הראשונים להיפגע ולא יוכלו לקבל שירות.

כבר לפני שלושה חודשים הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בנדון, כאשר לשיטתה, הנהלת הקרן התעלמה מדרישות העובדים לפתוח במשא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי. יודגש כי לפני כחודש קיבלו העובדים את משכורת פברואר, ודחו את ההשבתה.

בחודשים האחרונים מתקשה הקרן לשלם את שכר 700 העובדים והוא שולם באיחור ובתשלומים. בראשית החודש התכנסו העובדים בבית ההסתדרות ושם שמעו מהמנכ"ל החדש של הקרן, דוד בן נון, על הקשיים בהם הוא נתקל בגיוס כספים ואשראי מהממשלה.

"בחודשים האחרונים שכר העובדים אינו משולם במועד. בנוסף לכך, הקרן אינה מפרישה מזה מספר חודשים כספים לקרנות הפנסיה של העובדים, ובסניפי הקרן מורגשת מצוקה בשל סירובם של ספקים שונים להעניק אשראי נוסף לקרן", אומרים בהסתדרות.

ועד עובדי הקרן בראשותה של בלה מאיס, נפגש עם מנכ"ל משרד הרווחה נחום איצקוביץ'. בפגישה הזו איצקוביץ' הבהיר שאין כוונה לסגור את הקרן אך הוא התנה את המשך הסיוע הממשלתי בקיום תוכנית הבראה לקרן. העובדים מסכימים לבצע תוכנית הבראה, ובלבד שהמשך קיומה של הקרן יובטח.

עד עתה נמנעו בהסתדרות מלהשבית את הקרן ולפגוע בפעילות השוטפת, אך חוסר ההתקדמות מצד אחד במו"מ להשגת הסכם קיבוצי ותוכנית הבראה מצד אחד והמשך ההפרות החמורות בתשלום שכרם של העובדים וההפרשות לקרנות הפנסיה שלהם, הביאו להחלטה לקיים ביום ראשון את ההפגנה מל משרד ראש הממשלה.

יצוין כי חובות הקרן נאמדים ב-13.5 מיליון שקל, שעה שיותר מ-5 מיליון שקל מתוך החוב מקורם בכספים שלא הופרשו לקרנות הפנסיה. 3.5 מיליון שקל נוספים חייבת הקרן לספקים שונים ועוד כ-4.5 מיליון שקלים לבנקים.

בלה מאיס, יו"ר ועד העובדים: "חשוב לחזור ולהסביר, אנחנו לא נלחמים על תוספות שכר, אנחנו נלחמים על מקום העבודה שלנו שנותן פתרון לעשרות אלפי נכים במדינת ישראל. אני פונה לשר משה כחלון ומבקשת שיתערב ויסייע לנו, אנחנו אמנם לא חברת סלולר ולא חברת כבלים ואולי להתעסק ברווחה זה לא מביא רייטינג כמו להתעסק בתקשורת, אבל זו חובתו כשר הרווחה של מדינת ישראל לדאוג לכך שאלפי נכים יוכלו להמשיך ולקבל טיפול אשר מסייע להם להשתלב במעגל העבודה. השבוע נפגשנו עם מנכ"ל הקרן והצגנו בפניו לא פחות מ-19 הפרות שהנהלת הקרן ביצעה מול העובדים, המצב הזה לא יכול להימשך".

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה