שיתוף

עם התפתחות הבינה המלאכותית (AI) והרובוטיקה, הרובוטים מחליפים לא רק פקידים בעבודות משרדיות, הם יכולים בהמשך לתפוס את מקומם של עובדי ייצור, פיתוח ואפילו שיווק דיגיטלי, אך לחשיבות של להיות "אנושי" ויצירתי במקום העבודה, אין תחליף.

הקשיים וחוסר הודאות בעולם של תנודתיות, עמימות ומורכבות במקום העבודה, אינם פשוטים. וכדי להתמודד איתם היטב, יש צורך בחזון, הבנה, בהירות וזריזות. כמובן שגם לצמיחת התובנות האנושיות יש יתרון ברור ומהותי, על כל הרובוטים באשר הם.

על מנת לשמור על עבודתם של העובדים ולהתעלות מעל הרובוטים בעשור הקרוב – להלן 6 מיומנויות מפתח שחשוב להחזיק:

סקרנות

סקרנות חשובה ממש כמו מודיעין. סקרנות מייצרת ידע וידע משפר את האינטליגנציה. סקרנות מובילה לכך שאנשים ירצו להתקדם ולהתפתח, להתעניין בדרך בה דברים נעשים ובדרכים שאפשר לשפר את הביצוע – כך למעשה מתפתחים מוצרים חדשים.

יצירתיות

יצירתיות מתייחסת ליכולת ליצור רעיונות חדשים ולהפוך אותם לפתרונות, או לראות את העולם בצורה אחרת. היא גם מתייחסת ליכולת לחבר נקודות בדרכים אחרות כדי ליצור פתרונות ומוצרים חדשים, ויש לה ערך מובהק שלשום טכנולוגיה מלאכותית לא מתאפשר. אדם יצירתי יוכל לשמור על עבודתו לאורך שנים ובכל פעם לפתח דברים חדשים שיעלו את ערכו בעיני הארגון.

מצפוניות

בין אם הוא נלמד או מובנה, המצפון הוא ערך בלתי ניתן לוויתור במקום עבודה. מנהלים אמפתיים מתעלים על חבריהם בעשרות מונים, והעובדים שלהם ילכו אחריהם באש ובמים. מצפוניות מוערכת מאוד במקום העבודה, ולא ניתן ללמד מכונות את הערך הזה.

חשיבה ביקורתית

בעולם של היום, חשוב להחליף דעות ולספוג ביקורות בונות מקולגות ומנהלים בעבודה. שיחות משוב שמנהלים מעבירים לעובדים, מספקים להם כלים להשתפר ולגדול. חשיבה ביקורתית על תהליכים ומצבים כדי להגיע לתוצאות שונות וטובות, היא מרכיב חשוב ביכולת האנושית הכמעט בלתי מוגבלת.
בכל ארגון חשוב לנתח, להעריך, ליצור וליישם את הפתרונות החדשים, כדי להתייעל ולצמוח.

שיתוף פעולה

עבודה עם חברי צוות שחלקם עשויים להיות מכונות, היא קריטית. עולם העבודה של היום פונה יותר ויותר לעבודת צוות, ושילוב רובוטים בצוות יכול להעצים אותו ולא לגרוע. אם משלבים רובוטיקה בעבודה המונוטונית, חברי הצוות יכולים להתפנות לחשיבה יצירתית, מפתחת וחדשנית.

זריזות

זריזות ומהירות מחשבה וביצוע, מתייחסת ליכולת לשנות במהירות כיוונים, כדי לתמרן בתוך התחרות, לסיים פרויקטים בזמן ובאופן איכותי, ולזכות ללקוחות נוספים.
כדי להיות זריז בעבודתך, עליך להסתכל כל הזמן קדימה, מעבר לענף עליו אתה נתלה. החזון שלך צריך להתבטא בהסתכלות כמה צעדים קדימה כל הזמן, כדי לתכנן את הנתיב שלך דרך הענפים של העתיד.

כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה