שיתוף

שכחו מהמיתוס שגורס כי עובדים מבוגרים הם מיושנים ויקרים, העובדים המבוגרים יותר הם נאמנים, מוכשרים ובעלי ניסיון, ויכולים לסייע לארגון לשגשג ולצמוח.

אחד היתרונות של העסקת עובדים מבוגרים הוא הניסיון והכישורים שהם מביאים אל השולחן.

להלן 5 יתרונות משמעותיים בגיוס עובדים מעל גיל 50:

ניסיון

לעובדים מעל גיל 50 יש יותר ניסיון מקצועי והם מביאים כישורים רבים לעבודה.
למרות שלמעסיקים לפעמים יש חששות לגיטימיים לגבי עובדים מבוגרים כשמדובר בטכנולוגיה, אך ניתן ללמד אותם כל דבר. מצד שני, אין הכשרה שתספק לעובד צעיר את כל הניסיון והידע שהעובדים המבוגרים רכשו במשך השנים.

אמון

עובדים מבוגרים אמינים יותר. הם יותר בטוחים בעצמם מאשר העובדים הצעירים ואינם מחפשים הרפתקאות ועבודות חדשות ומזדמנות. סביר שאם תשקיע בעובד המבוגר, הוא יישאר לעבוד בחברה שלך לאורך שנים, בניגוד לעובדים צעירים ותזזיתיים.

בנוסף, יש עמדות ותפקידים שרק בעלי רקע וניסיון מוכח של שנים יוכלו למלא.

שירות

עובדים מבוגרים מספקים שירות טוב ואמין. שירות לקוחות הוא תחום אחד שבו עובדים בוגרים נוטים לפרוח. אפשר לסמוך עליהם יותר, הם מציגים יותר סבלנות ואורך רוח ללקוחות, וניתן למצוא אצלם בגרות בקבלת החלטות שתתקשו למצוא אצל אנשים צעירים.

יציבות

העובדים המבוגרים יותר גם יציבים יותר. הם יודעים מה הם רוצים ולרב יעבדו במסירות ויציבות אין קץ, ע"מ לחסוך ולבסס את היכולת לחיות חיי הפנאי בהמשך. בניגוד לעובדים צעירים, העובד המבוגר לא יהיה טרוד כל הזמן ב"לחפש את ההזדמנות התעסוקתית הבאה". חברות רבות סובלות מכך שהן משקיעות זמן ומשאבים בהכשרת עובדים, שלאחר מספר חודשים נוטשים אותן ללא מחשבה כמעט, למען תפקיד טוב יותר או חברה נחשקת יותר.

איכות העבודה

העובדים המבוגרים מספקים עבודה איכותית ומדויקת, שבסופו של דבר מתורגמת לחסכון כספי לחברה. הסיכוי שעובד מבוגר ירוץ קדימה, בפזיזות ובאי דיוק למשימה שקיבל, הוא נמוך מאוד ביחס לעובדים צעירים יותר. העובד המבוגר לוקח על עצמו משימה שיודע שהוא יעמוד בה, והוא יבצע אותה בצורה המדויקת, המחושבת והמקצועית ביותר שניתן. בצורה זו הסיכון של החברה להפסיק כסף על משימות שלא בוצעו כהלכה, יורד משמעותית.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה