שיתוף

גיוס למשרה בכירה הוא משחק שונה לחלוטין מאשר גיוס עובדים ברמה התחלתית. גם אם יש לכם מאגר של מועמדים מתאימים מאוד, אתם עדיין תצטרכו להעמיק בבדיקה יסודית ולבחון האם למועמד תהיה השפעה וסמכות בארגון שלך.

מה המגייסים צריכים לזכור כשהם מתחילים בתהליך גיוס למשרה בכירה?

חזון המשרה

כדי לגייס ביעילות ברמה הבכירה, על כל מקבלי ההחלטות לשתף את החזון של המועמד האידיאלי. חברות לעיתים קרובות מחמיצות את ההיבט הזה והוא חיוני. שקלו את המועמד שנחשב בעיניכם כטוב ביותר לתפקיד ואז ציינו לעצכם את הכישורים שלו, הניסיון, תכונות האישיות, הגורמים המניעים וכד'. חדדו את התמונה עד שכולם יסכימו על הכישורים של המועמד המתאים על פי חזון המשרה.

הציעו יותר מאשר משכורת

למועמדים למשרה בכירה יש להציע הרבה יותר מאשר משכורת. גיוס בכירים מוכשרים לא עוסק רק בכמה כסף אתם מציעים להם. בין אם זה יתרונות והטבות בריאות, לוחות זמנים גמישים, חופשה בתשלום והזדמנויות לצמיחה מקצועית, הם יחפשו הרבה יותר מאשר הצעת שכר מושכת (אם כי גם היא חשובה) כדי לבחור לעבוד בחברה שלכם. מן הסתם, הם בטח כבר מרווחים שכר טוב, אז אתם צריכים להציע משהו טוב יותר משכר גבוה.

חפשו באופן אקטיבי, מועמדים פסיביים

אם אתם מחפשים את המועמד הבכיר האידיאלי, רוב הסיכויים שהוא כבר מועסק והוא לא מחפש עבודה באופן פעיל. מחקר של אקספירייר הראה, כי 97% מהמועמדים הבכירים רוצים להימצא או להתגלות. לכן, השתמשו בכלים כגון LinkedIn כדי למקד את החיפוש שלכם למועמד הפוטנציאלי, מנהל עם ניסיון רלוונטי, ואל תחששו לפנות אליהם ישירות.

הקשיבו לרעיונות שלהם

כאשר מחפשים מועמדים עבור משרה בכירה, יש לשאול אותם שאלות יצירתיות ולבקש מהם להעלות רעיונות ודרכים באמצעותם הם ייקחו את החברה לשלב הבא. אתם רוצים לוודא שהם מסוגלים להקפיץ רעיונות בצורה אורגנית. בצעו איתם סיעור מוחות איתם כדי לראות כיצד המוח שלהם עובד ואם הם אנשים שתרצו לבצע איתם סיעורי מוחות גם בעתיד.

שקלו את עתידם לטווח הארוך עם החברה

אנשים רבים מגויסים בהתאם לתיאור התפקיד של היום, אבל כאשר אתה מסתכל על גיוס אנשים ברמה גבוהה, עליך לוודא שהם יתאימו לחזון החברה בעתיד באותה עמדה גם כן. אתה מקווה להצליח עם גיוס מועמד שיישאר לאורך זמן, ושיתאים לחזון החברה גם בעתיד.
התחל לגייס ברגע שאתה חושב שיש לך עמדה פתוחה. בצע מחקר על המתחרים שלך כדי לראות איזה סוג של חבילות הטבות הם מציעים לאנשים ברמה בכירה. היה סבלני אך מתמיד במהלך התהליך, כי זה הולך לקחת זמן.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה