5 היתרונות במערכת מעקב אחר מועמדים

5 היתרונות במערכת מעקב אחר מועמדים

מערכת מעקב אחר מועמדים יצרה מהפיכה בעולם הגיוס ברגע שהחלה להיות משווקת

שיתוף
מערכת מעקב אחר מועמדים

מערכת מעקב אחר מועמדים

המערכת הראשונה למעקב אחר מועמדים הופיעה לפני כ- 20 שנה ולמרות שהיתה גולמית, כבר אז היא יצרה מהפכה של ממש בדרך בה המגייסים הצליחו לעקוב אחר פניות המועמדים שלהם וליצור מאגר כישרונות.

סוף סוף, אנשי הגיוס ומשאבי האנוש הצליחו להיפטר מטונות של ניירת וגיליונות אלקטרוניים ולהשתמש בתוכנה מיוחדת, מודרנית שתסייע להם בגיוס.

עם זאת, לא לכל אנשי המקצוע בתחום משאבי האנוש היתה הזדמנות להשתמש במערכת המעקב בזמנו. המערכת היתה מיועדת בעיקר לחברות וארגונים עם תקציבים גדולים והיתה בגדר מותרות.

כיום המערכות הללו כבר מגיעות בסוגים, מודלים ומחירים שונים ומתאימות כמעט לכל כיס. סקרים מראים כי 75% מהמגייסים המודרניים היום משתמשים במערכות מעקב אחר מועמדים.

המשמעות היא שמערכת המעקב אחר מועמדים נמצאת כיום בשימוש לא רק על ידי תאגידים גדולים, אלא גם אצל רוב החברות הבינוניות והקטנות.

הפופולריות של מערכת מעקב אחר מועמדים גדלה. זאת כיוון שהיתרונות של שימוש במערכת המעקב רבים ומגוונים והם משפיעים לטובה על תהליך הגיוס כולו. מערכות אלו הן למעשה תוכנות שנועדו להפוך, לייעל ולשפר את כל תהליך הגיוס.

על ידי אוטומציה של משימות כגון אחסון המידע וקורות החיים, עיבוד וסריקה, המערכות הללו חוסכות למגייסים הרבה זמן, כסף ואנרגיה.

להלן 5 יתרונות של מערכת מעקב אחר מועמדים:

חסכון בזמן

מערכת מעקב אחר מועמדים חוסכת למגייסים המון זמן על ידי כך שהיא מבצעת אוטומציה של משימות רבות שבעבר נדרשו לעבודה ידנית.
לדוגמה, כאשר המועמדים ממלאים את טופס הבקשה שלכם, מערכת המעקב מבצעת באופן אוטומטי את כל השאר. היא מאחסנת את קורות החיים שלהם, מייצרים פרופילים, סורקת את היישומים שלהם ומסננת מועמדים שאינם מתאימים לתפקיד. למגייס נותר רק לבחור את המועמדים הטובים והמתאימים ביותר מתוך הרשומות במערכת.

תזמון ראיונות

מערכת מעקב אחר מועמדים יכולה לתאם ראיונות פרונטליים באמצעות שליחת מיילים למועמדים המתאימים ולקבוע איתם לוחות זמנים ביומן הדיגיטלי.
תזמון ראיון אוטומטי המבוצע ע"י המערכת מאפשר למגייסים לשפר את התקשורת עם המועמדים מבלי לאבד את המגע האישי.

חסכון בכסף

ישנן שלוש דרכים עיקריות שבהן מערכת מעקב המועמד יכולה לחסוך לכם עלויות:

על ידי אוטומציה של משימות ידניות, זה חוסך למגייסים שעות עבודה.

המערכת עושה עבודה רבה יותר בפחות זמן, עבודה שהיא פרודוקטיבית וחסכונית.

המערכת מציגה לאנשי הגיוס את המועמדים הטובים ביותר שלך, כך שתוכל להפסיק לבזבז את כסף על אסטרטגיות גיוס, מודעות וערוצים שאינם מועילים.

מאגר כישרונות

באמצעות מערכת מעקב מועמדים תוכל בקלות לבנות ולתחזק מאגר כישרונות. בדרך זו, תוכל לקבל רשימת מועמדים גדולה ואיכותית עוד לפני שנפתחת המשרה הבאה בחברה.

זוהי השיטה היעילה ביותר חיסכון בעלויות של גיוס כי זה דוחף את תהליך הגיוס ישר אל השלב האחרון שלו: ראיונות עם המועמדים הטובים ביותר.

ייעול תהליך הגיוס

מערכת המעקב תייעל ותפשט את תהליך הגיוס כולו. היא מארגנת את תהליך הגיוס ומאחדת משימות ומטלות גיוס שונות בפלטפורמה אחת.

זה אומר שאתה לא צריך לעבור בין מערכות שונות וכלים רבים כפי שבעבר עשית, כדי לבצע את העבודה שלך כמגייס. כלים כגון דוא"ל, Excel גיליונות אלקטרוניים, לוח שנה, טלפון סלולרי, לוחות עבודה, מדיה חברתית, דף האינטרנט של החברה שלך, כלי בדיקת המועמד, כלי ראיון וידאו, וכד'- כולם מרוכזים בתוך המערכת ונקשרים לעמודת המועמד.

כל הכלים השונים הללו נגישים באמצעות ממשק משתמש יחיד, וידידותי למשתמש למעקב.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה