שיתוף

הגברת מחוברות העובדים לארגון וכתוצאה מכך העלאת המוטיבציה שלהם ניתנת להשגה באמצעות גורמים שהמשותף להם הוא התאמה בין רצונותיהם ושאיפותיהם של העובדים לבין הצורך של הארגון להעלאת התפוקות והשגת היעדים.

להלן 5 גורמים שמאפשרים להעלות את המוטיבציה של העובדים וחיבורם לארגון:

1 מתאם גבוה בין יעדי הארגון לרצונות ולשאיפות של העובדים:

הגברת הנאמנות של העובדים לארגון, חיבורם לארגון ושמירה על רמה גבוהה של מוטיבציה, תוך הגברת הפרודוקטיביות ניתנים להשגה על ידי יצירת דיאלוג בין הארגון לבין העובדים.

דיאלוג כזה יוצר חיבור בין העובדים לבין החזון של הארגון ברמת החיבור הרגשי של העובד לארגון כמו גם במישור החיבור הערכי, כלומר התאמה בין ערכי העובד לערכי הארגון.

2 חיבור המרקם הבינאישי בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים להנהלה:

החיבור בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים למנהלים בכל הדרגים ניתן להשגה כאשר הארגון יוצר אווירה וסביבת עבודה שמאפשרות להשיג מתאם גבוה בין העובדים לבין הסביבה הארגונית.

יצירת סביבת עבודה כזאת מחייבת עבודת צוות שיוצרת תחושת שייכות גבוהה לארגון. התוצאה היא הגברה ניכרת של מוטיבציית העובדים, והתנהלות נכונה ואפקטיבית של הארגון, החל מתהליך מתן משוב לעובד ועד חשיבה יצירתית משותפת. 

3 הענקת אפשרות לעובדים להתפתח במישור האישי והמקצועי:

העובדים של הארגון הם המשאב החשוב והמניב ביותר של החברה. ארגונים שמשקיעים בעובדים ומאפשרים להם להתפתח במישור האישי והמקצועי מעניקים להם בכך תחושה שהם מוערכים ושלארגון אכפת מהצמיחה וההצלחה שלהם, ומעוניין לאפשר להם להתפתח ולהרחיב את מכלול המיומנויות הקיים שלהם.

עובדים שעובדים בסביבת עבודה כזאת, חשים צורך להעניק לארגון את מיטב כישוריהם וישקיעו בו את מיטב מרצם.

במילים אחרות, עובדים שמרגישים שהארגון מעניק להם כלים שמאפשרים להם להתפתח, מעצים אותם, מאפשר להם ערוצי קידום והתפתחות ומאפשר להם להאמין בעצמם, יגיעו לעבודה עם מוטיבציה גבוהה לתת מעצמם את המיטב והמירב כדי לקדם את הארגון.  

4 קיום סיעור מוחות בצוותים ובמחלקות:

סיעור מוחות בין עובדים של אותו הצוות ובין עובדים מצוותים שונים באותה מחלקה הינו תהליך קבוצתי שמאפשר לפתור אתגרים ודילמות בסביבת העבודה.

סיעור מוחות שכזה מאפשר לעובדים לא רק להשמיע את קולם, אלא גם להציע מענה יצירתי לאתגרים שהצוות והמחלקה מתמודדים איתם, לסייע לעמיתיהם ובכך לקדם את הארגון.

תהליך כזה מאפשר לארגון לרתום את העובדים באופן מלא, החל משלב החשיבה על פתרונות יצירתיים, ועד לשלב היישום בפועל.

השיתוף הזה בהעלאת רעיונות ופתרונות מהווה גורם מכריע בעידוד מוטיבציה גבוהה ומהווה תמריץ עבור העובדים להשגת ביצועים גבוהים, תוך שהם חשים שותפים מלאים להצלחה, שכן הם חשים חלק בלתי נפרד מהצלחת הארגון.

5 שיתוף ושקיפות

ארגון שרוצה להעלות את רמת המוטיבציה של עובדיו חייב לקחת בחשבון שיש לנהל את החברה באופן שקוף.

מדובר בשיתוף ושקיפות מצד הנהלת החברה ומצד העובדים כאחד. כאשר השיתוף והשקיפות מגיעים משני הצדדים, הם מאפשרים לכולם לפעול למען מטרה משותפת של השגת תוצאות אופטימליות.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה