שיתוף

במהלך משבר הקורונה חוו חברות רבות שינוי בסדרי העדיפויות בכל הקשור לטכנולוגיות חדשות.

למעשה, עוד לפני משבר הקורונה החלה הטכנולוגיה להכנס בהדרגה לכל תחומי הפעילות השל משאבי האנוש, אבל כעת היא הולכת והופכת יותר ויותר לחלק בלתי נפרד ולמעשה לחלק טבעי מההתנהלות היומיומית.

בין כל הכלים הטכנולוגים בולטים הכלים המיועדים להליך הגיוס של עובדים חדשים.

למעשה, ללא אוטומציה של תהליכי משאבי אנוש, קשה מאוד כבר עכשיו – ויהיה קשה עוד יותר בעתיד – לבנות הליך גיוס אפקטיבי, בפרט כאשר מדובר בחברות הייטק כמו גם בחברות בינוניות ותאגידים גדולים.

לטכנולוגיות המיועדות להקל על מנהלי משאבי האנוש את הליכי הגיוס יש כמה יתרונות חשובים:

1 סינון מהיר יותר:

שימוש בטכנולוגיה להליכי גיוס עוזר למנהלי הגיוס ולמנהלי משאבי האנוש לגלות את כל המידע החשוב אודות העובד העתידי (המועמד) הרבה יותר מהר מאשר בהליך ידני.

טכנולוגיות אלה סורקות במהירות את קורות החיים ואת הרשתות החברתיות, ובודקות דוגמאות עבודה של מועמדים שבוצעו עבור מעסיקים קודמים וכד.

כתוצאה מכך, מנהל משאבי האנוש יכול לראות במהירות את הפרטים הנחוצים לו בלי לבזבז שעות מול בדיקת קורות חיים.

טכנולוגיות אלה פועלות על פי הנתונים שהוגדרו להן מראש. מדובר בנתונים המסייעים בביטול הגורם האנושי, כמו למשל פסילת מועמד מסיבות לא ענייניות.

2 הצורך שנוצר בגיוס עובדים מרחוק בעקבות משבר הקורונה:

ככל שיתקדמו הטכנולוגיית המיועדות לנושא גיוס העובדים, הם לא יצטרכו להגיע לריאיון עבודה.

הכלים הטכנולוגים עצמם יוכלו לספק מידע מספיק רחב ומקיף כדי להציג למנהל הגיסו או משאבי האנוש את כל הנתונים לגבי הניסיון של המועמד, המשימות שביצע בעבר, ובאיזו מידת הצלחה, ההישגים שלו וכו, וגם את ההערכה האם הוא מתאים לארגון או לא, מכל בחינה אפשרית.

3 שיפור איכות המשימות במחלקת משאבי אנוש:

הכלים הטכנולוגים המיועדים להליכי הגיוס למעשה פוטרים את מנהלי משאבי האנוש מכל המשימות הרוטיניות שאינן דורשות יצירתיות וחשיבה.

כתוצאה מכך, יתפנה למנהלי משאבי האנוש זמן שבו הם יוכלו להתמקד בביצוע משימות חשובות יותר בנושאי אסטרטגיה, ובמשימות אחרות הדורשות יצירתית.

כמו למשל לבנות תוכנית ליצירת תקשורת טובה יותר בין עובדי החברה, הגברת המוטיבציה של העובדים, יצירת אווירה טובה בקרב צוותים ועוד. למעלה 3 התקדמות בטכנולוגיית גיוס

זה לא סוד שהעולם נשלט על ידי אותן חברות שעוקבות אחר המגמות העולמיות בגיוס. הם מציגים במהירות פתרונות חדשים, כולל בתחום משאבי אנוש. זה מה שעוזר לחברות להישאר מובילות שוק ולעבוד עם האנשים הטובים ביותר.

יצויין, כי המגמה להכניס יותר ויותר כלים של בינה מלאכותית היא אחת המגמות הראשונות שהדיונים לגביהם תפסו תאוצה בנושא גיוס העובדים.

כך או כך, העובדה שטכנולוגיות מתקדמות משתלטות עומדות להחליף את תהליכי משאבי אנוש הקלאסיים היא כבר עובדה קיימת בכל מקום.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה