3 כוחות שיעצבו את עולם העבודה העתידי

3 כוחות שיעצבו את עולם העבודה העתידי

הקדמה הטכנולוגית בעולם התעסוקה העתידי כוללת בין היתר פריצות דרך טכנולוגיות המספקות ערך רב בשווקים ובעסקים

שיתוף
עולם העבודה העתידי

עולם העבודה העתידי

פריצות דרך אלו כוללות אימוץ מהיר של בינה מלאכותית ורובוטים לצד העובדים האנושיים.

הטכנולוגיה העתידית הקרובה תאפשר שיתוף פעולה עולמי וחשיבה מחודשת בתחום המסחר הגלובלי.

ארגונים יפעילו כוח עבודה גמיש, מבוזר וחולף שמתאים למחזורים המהירים של ההמצאה העסקית. הם יהיו מדויקים יותר בבחירת הכישרונות גדולים לטווח הארוך וגמישים יותר כאשר התחזיות לא תהיינה ברורות. העובדים יצטרכו לעבוד עם אוטומציה, ולהיות מוכנים יותר לוויתור על עבודה קבועה ורציפה.

ישנם 3 כוחות עיקריים שיעצבו את עולם העבודה העתידי:

ארגון חברתי

הארגון החברתי יכלול דמוקרטיזציה מוגברת של העבודה. הצורות המסורתיות של הניהול וההיררכיה ישתנו לטובת קהילות מאוזנות יותר, עם פחות יחסי "עובד מעביד" ויותר מבוססי פרויקטים.

הכישרונות בארגון יעבדו בקונספט של מטרות ויושר. רשתות קולגות יחליפו היררכיות, ושיתופי פעולה חברתיים וחיצוניים יהוו אלמנטים חיוניים בפיתוח מוצרים ושירותים.

המטרה המשותפת היא זו שתנחה את עובדי החברה – פחות אפקט הניהול וההיררכיה. כמו כן, תתבצע החלפת כישרונות עם ארגונים שותפים במקרי הצורך, והמעורבות תעסוק יותר ויותר במשימה מונעת מטרה.

עולם מקושר

העולם העסקי יהיה יותר ויותר מקושר באמצעות מכשירים ניידים זולים, ממשקים אישיים, שיתוף פעולה וירטואלי ומדיות חדשות. הנ"ל יאפשרו תקשורת גלובאלית בזמן אמת, שיאיצו את התפתחות הרעיונות ופיתוח המוצרים.

הארגונים ופעולותיהם יהיו שקופים ברמה עולמית, תוך פיתוח קצר מאוד של מחזורי מוצר ושחרורו לשוק, העבודה תתבסס על מערכות ניהול כישרונות חדשות התומכות בכוח עבודה מבוזר וגלובלי, בתרבויות בעלות אמון גבוה וברשתות ייעודיות, המועצמות בנתונים גדולים.

עובדים ורובוטים

משוב מידי ויחסים המבוססים על אמון יהיו הקונספט של עולם העבודה העתידי. העבודה תתבצע מכל מקום ובכל זמן, על ידי עובדים הפועלים בענן ובאמצעות רשתות של סוכנים חופשיים.

העבודה תתבצע בצורה חלקה ברחבי העולם ותונחה ע"י מדיניות חברה חדשה ומתקדמת. ארגונים יותר ויותר ישלבו עבודה לתוך פרויקטים, משימות ומיקרו משימות המכוונת את הכישרונות הטובים ביותר, באמצעות קשרי עבודה מגוונים. מנהיגות ומעורבות יתפתחו כדי לטפל בהעדפות תרבותיות מגוונות,, נהלי עבודה, עיצובי עבודה, שכר והטבות. ארגונים מונעי מטרה יצטיינו למשוך, לעודד ולהניע עובדים ממקורות רבים.

יתקיימו שיתופי פעולה בין אדם למכונה וכן אלגוריתמים חכמים, נתונים גדולים ואוטומציה אשר יאיצו וישפרו את התפוקה ואת קבלת ההחלטות ויבטלו משימות שבוצעו בעבר על ידי בני אדם בלבד.

ארגונים יעבירו משימות מאנשים למכונות ולרובוטים, תוך שליטה בנתונים גדולים. הם ירחיבו את היכולות שלהם מעבר לעבודה במשרה מלאה על ידי יצירת ושמירה על שותפויות חיצוניות שמנהלות מעברי כוח אדם מבלי לפגוע במוניטין שלהם כמקום הוגן ומושך לעבודה. זה יחייב יחסים חברתיים וקהילתיים יוצאי דופן במיוחד.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה