3 חברות ענק שהחלו דרכן בגראז'

3 חברות ענק שהחלו דרכן בגראז'

ההתחלות הצנועות של שלוש החברות הבאות המגלגלות מיליארדי דולרים, מוכיחות כי רעיונות גדולים הם עדיין רעיונות גדולים, לא משנה היכן הם החלו ופותחו

שיתוף
HP GARAGE

אם אתם חושבים שאתם מוכרחים משרד מעוצב ומאובזר וציוד סופר מתקדם כדי להניע את העסק שלכם, חשבו שוב. במיוחד לאחר שתקראו על חברות העל הגדולות בעולם, שהחלו דרכן במקומות צנועים ולא שגרתיים.

על אף כי כיום הן מנהלות עשרות אלפי עובדים ומשרדיהם המרהיבים פרושים ברחבי העולם, כמה מהחברות הגדולות והמצליחות ביותר החלו בגראז' של מישהו. לפעמים זה היה הגראז' בבית ילדותו של מייסד החברה. פעמים אחרות, היזמים היו צריכים לשכור גראז' רק כדי לקבל קצת פרטיות שתאפשר לרעיונות שלהם לגדול.

חברת אפל

apple GARAGE

זהו אחד המותגים היקרים ביותר כיום, כך שזה מפתיע לעתים קרובות כאשר אנשים מבינים כי המחשבים הראשונים של אפל נבנו במוסך קטן בקופרטינו, קליפורניה.
בשנת 1976, סטיב ווזניאק יצר את המחשב הראשון של אפל. לאחר מכן הוא התאחד עם סטיב ג'ובס ושותף אחר, רונלד ויין, כדי להשיק את אפל קומפיוטר מגראז' ההורים של ג'ובס. אחת ההזמנות הגדולות הראשונות שלהם היתה מקמעונאית מקומית שהזמינה 50 מחשבים ב -500 דולר ליחידה, והם יכלו לייצר בתוך 30 יום בלבד. למרות שויין כבר נטש את העסק, ג 'ובס ו – ווזניאק השיגו הצלחה והגיעו למטרה שלהם בתוך 30 ימים בלבד. כיום, בית עמק הסיליקון שבו ג'ובס גדל מופיע כאחד המאפיינים ההיסטוריים של העיר.

חברת HP

HP GARAGE

במרחק של רק 10 קילומטרים מהגראז' שבו החלה אפל, ב -1939 הקימו ביל סטולפורד ביל היולט ודייב פקארד את החברה שלהם, Hewlett-Packard (HP), בהשקעה של 538 דולר בלבד. בגראז' של 18X12 מטרים מאחורי הבית ששכרו, היולט ופאקארד בנו את המוצר הראשון שלהם: מתנד שמע. אחד הלקוחות הראשונים שלהם היתה חברת וולט דיסני הפקות, אשר רכשה שמונה מתנדים אודיו לשימוש עבור הסמכה של מערכות הקול היקפי מותקן בבתי הקולנוע עבור הסרט פנטסיה.
המוסך שימש כמעבדה מחקרית, סדנת פיתוח ומפעל ייצור במשך קרוב לשנה, בטרם השותפים עברו לרובעי מגורים סמוכים. החברה התאגדה בשנת 1947, 10 שנים לאחר מכן והפכה לחברה ציבורית. כיום, המוסך של פקארד הוא מוזיאון פרטי וידוע כ"מקום הולדתו של עמק הסיליקון".

חברת אמזון

Amazon garage

ארבע שנים לאחר שסגן הנשיא הצעיר ביותר של חברת השקעות מוצלחת בוול-סטריט, ג'ף בזוס פרש מתפקידו ועבר לסיאטל כדי לקדם את מה שהוא האמין כי לא נוצל ע"י הזדמנויות קמעונאיות מקוונות בתעשיית הספרים, הוא הקים חנות בגראז' שלו בבלוו, וושינגטון, והחל לפתח תוכנה.
כיוון שלא היה יכול לקיים פגישות בגראז' עם תנור עב כרס, באזוס ערך פגישות אצל בארנס אנד נובל הסמוכה, שם נדונו רוב הסכמי החוזה הראשונים של אמזון. ביולי 1995, בזוס השיקה את אתר Amazon.com ומכרה את הספר הראשון שלה מהגראז'. כיום החברה היא הקמעונאית הגדולה בעולם.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה