שיתוף

בימים אלה, עיקר נושא ההודעות וההצהרות של המדינה הוא "החזרה לשגרה". אמנם שגרה שונה מבעבר, עם כל הכללים החדשים של שמירה על היגיינה, ואמנם חלק מהעובדים יעבדו עדיין מהבית, אבל בעקרון, שוק העבודה חוזר לשגרה.

לכאורה, נראה שלאור מספר המובטלים הרב, השתפרה עמדתם של הארגונים, בפרט הגדולים, מבחינת הביקוש וההיצע לעובדים.

אלא שבפועל, החזרה לעבודה בכל העולם מחזירה אל המגרש את כל המתחרים, או לפחות את רובם המכריע.

המשמעות היא שתוך זמן קצר תחזור התחרות האינטנסיבית על ליבו של לקוח הקצה. רבים הסיכויים שכעת התחרות על הלקוח תהיה עזה אף יותר מבעבר משום שרבים נותרו בלי היקפי ההכנסות שהם היו רגילים להם בעבר. ולכן יעשו הכול כדי לצמצם רכישות.

המשמעות היא שהתחרות על לקוח הקצה תהפוך בשנה הקרובה לאינטנסיבית יותר מאי פעם. וכשהתחרות אינטנסיבית כל כך, , הארגונים זקוקים לטובים שבעובדיהם כדי להתחרות טוב יותר.  

לאור כל זאת, אחד הדברים שחייבים לחזור במלוא עוזם הוא מחוברות העובדים. עובדים בעלי רמת מחוברות גבוהה לארגון, הינם מכוונים יותר ללקוח ומסורים יותר להצלחת החברה.

לכן, ככל שמידת המחוברות של העובדים תהיה גבוהה יותר, כך הארגון יצליח לחזור מהר יותר לעמוד על הרגליים עם תוצאות עסקיות בהתאם.

המסקנה היא שמחוברות העובדים צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של אני המקצוע בתחום משאבי האנוש.

המשימה שמוטלת כרגע (שוב) על משאבי האנוש היא למצוא כל הזמן דרכים ייחודיות וחדשניות לשיפור מחוברות העובדים למקום העבודה.

הנה 2 מרכיבים שיאפשרו להגביר את מחוברותם של העובדים למקום העבודה בתקופה הנוכחית:

1 גמישות בשעות העבודה:

בפרט בימים אלה, כאשר חלק מהילדים עדיין בבית, וכאשר יש כל כך הרבה מגבלות על מיקום העובדים במקום העבודה ושמירת מרחק, אחד המרכיבים החשובים להגברת מחוברות העובדים במקום העבודה הוא על ידי מתן גמישות לעובדים.

כלומר לתת להם את החופש להתאים את לוחות הזמנים של העבודה שלהם בין עבודה מהבית לעבודה מהמשרד, וכמו כן, גמישות להתחיל את יום העבודה מוקדם יותר או מאוחר יותר מהרגיל.

ניתן לאפשר לעובדים להמשיך לעבוד מהבית יום או יומיים בשבוע, גם לאחר שהמצב הנוכחי יסתיים סופית.

דור ה-Y שמהווה את חלק הארי של הארגונים ימשיך גם לאחר המשבר לחפש תמיד את הגמישות. לכןף הגברת הגמישות במקום העבודה תאפשר להם להיות מאושרים יותר ופרודוקטיביים יותר.

2 נסו להיות אותנטיים:

מערכת יחסים כנה בין עובדים להנהלה מבוססת על ניסיונות אמיתיים משני הצדדים לבנות עבודת צוות ואמון. על המעסיקים לנסות ליצור סביבת מקום ייחודית ונוחה. יש לפתח סביבת עבודה אמינה.

סביבה כזאת תסייע לעובדים להבין שמקום העבודה שלהם הוא פורום פתוח, דבר שיפטור אותם מהצורך להבין מה אמיתי ומה מזוייף.

סביבת עבודה כנה, אמיתית ופתוחה תחסוך להם את הצורך לנחש כל פעם מה באמת עומד לקרות, תכניס וודאות ליחסי העובד מעסיק, ובה בעת תאפשר להם לחוש חופשיים להיות כנים עם המנהלים שלהם ולא להסתיר מהם דברים.

בנוסף, יצירת סביבת עבודה כזו תגרום לעובדים להרגיש מוערכים, להישמע ולשפר את תחושת המחוברות.

 

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה