17 אלף מחפשי עבודה? קודאק הכריזה על פשיטת רגל

17 אלף מחפשי עבודה? קודאק הכריזה על פשיטת רגל

החברה קיבלה לאחרונה הלוואה של כ-950 מיליון דולר שתשמש, בין היתר, לתשלום משכורות ל-17 אלף עובדיה בשנה הקרובה

שיתוף
תביעת עובד קודאק
תביעת עובד קודאק

זה היה באוויר בחודשים האחרונים, אך ספק עם מישהו האמין שזה יקרה, הבוקר (חמישי) הודיעה חברת הצילום האמריקנית קודאק, על פשיטת רגל.

מי ששלטה בתחום הצילום במהלך חלק גדול מהמאה ה-20, עזרה להביא תמונות ראשונות מהירח והגיעה לשיא מכירות בשנת 1976, אז שלטה ב-90% משוק הצילום העולמי, החליטה כי בשל חוסר האפשרות שלה להתמודד עם המצלמות הדיגיטליות, עליה להכריז על פשיטת רגל.

"מועצת המנהלים וכל אנשי הנהלת החברה מאמינים כי זהו הצעד שאנו צריכים לקחת היום בכדי להציל את קודאק", הצהיר יו"ר החברה ונשיאה אנטוניו פרז. "כעת יהיה עלינו לבדוק היכן נוכל לייצר הכנסות  על ידי מכירת חלק מההמצאות שלנו ועל אלו תחומים יהיה עלינו לוותר בכדי לנסות ולהישאר בחיים", הוסיף.

בצוותא עם ההכרזה, לקחה החברה הלוואה של כ-950 מיליון דולר, על מנת לקנות זמן ולהישאר פתוחים בכדי למכור את פיתוחי החברה לגורמים אחרים. הכסף אף ישמש את החברה לפחות בשנה וחצי הקרובות, בכדי לשלם משכורות לכל אחד מ-17 אלף העובדים שלה ברחבי העולם.

קודאק הודיעה כבר בחודש נובמבר האחרון, כי היא כנראה לא תצליח לשרוד את שנת 2012 ללא גיוס מהיר של 500 מיליון דולר. הנהלת החברה טענה אז, כי בכוונתה למכור את אגרות החוב שלה או את שלל ההמצאות שיש לה בכדי להשיג את הכסף, דבר שבסופו של דבר לא יצא אל הפועל.

בחודשים האחרונים ניסתה קודאק למכור את 1,100 הפטנטים שבבעלותה בתחום הצילום הדיגיטלי ללא הצלחה. כזכור, קודאק הייתה החברה שהמציאה את המצלמה הדיגיטלית הראשונה עוד בשנת 1975, אך לא הצליחה לממש את העובדה שהייתה ראשונה בתחום ונכשלה בניסיון לייצר קו מצלמות דיגיטליות שיתחרו עם המוצרים שהיו כבר בשוק.

בתחילת חודש ספטמבר האחרון שוויה של חברת קודאק נעמד על כ-5.1 מיליארד דולר, בעוד חובותיה היו 6.75 מיליארד דולר. בעקבות כך, מניית קודאק ירדה לגובה 80 סנט בלבד, זאת לאחר שבשנת 1997 שווי המניה עמד על 90 דולר. במהלך החודשים האחרונים הירידה בערך המניה הייתה תלולה וביום רביעי מסחרה הסתיים כשהיא שווה רק 44 סנט אמריקנים. בעקבות הירידה החדה ברמת המנייה, קיבלה החברה התראה מבורסת וול סטריט ובה טענה שאם המניה לא תעלה שוב לרמה מסחר של דולר אחד, יהיה על החברה לשקול רה-אורגניזציה.  

חלק מעובדיה החברה ומחזיקי המניות שלה שכבר יצאו לגמלאות, סיפרו היום בתקשורת האמריקנית כי הם חוששים לכספי הפנסיה שלהם ודואגים שיקצצו בקרנות שלהם בכדי להציל את החברה.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה