שביתה בנתב"ג לקראת פסח? 200 עובדי רש"ת נוקטים עיצומים

שביתה בנתב"ג לקראת פסח? 200 עובדי רש"ת נוקטים עיצומים

האקדמאים ברשות שדות התעופה פתחו בעיצומים השבוע, במחאה על מה שהם מגדירים סחבת מצד ההנהלה במשא ומתן על הסכם שכר חדש.

שיתוף
עיצומי עובדים

רגע לפני פסח, חרב ההשבתה מונפת על נמל התעופה בן-גוריון.

האקדמאים ברשות שדות התעופה (רש"ת) החלו בנקיטת עיצומים השבוע, במחאה על מה שהם מגדירים סחבת מצד ההנהלה במשא ומתן על הסכם שכר חדש.

נכון לעכשיו, עוד אין פגיעה בציבור הנוגעים אלא שיבושי עבודה "בלבד", בעיקר מול גורמי חוץ. אולם בוועד האקדמאים איימו להחריף את המאבק עד כדי פגיעה בתנועת הנוסעים לקראת החג.

כ-200 אקדמאים עובדים ברשות שדות התעופה, אם כי מרביתם נמנים על שדרת הניהול של הארגון. לטענתם, ההנהלה מסרבת להשוות את תנאי שכרם לאלו של ועד הטכנאים, המהנדסים וההנדסאים.

לפיכך הוחלט על ניתוק הקשר עם גורמי חוץ הקשורים למערכת בידוק המזוודות, ואי ביצוע ישיבות עם גורמים מחוץ לרשות. במקביל, האקדמאים לא מופיעים לישיבותיהן של ועדות בארגון ומחוצה לו, אינם חותמים על המחאות, העברות בנקאיות או חילוט ערבויות; אינם חותמים גם על חוזים ופקודות עבודה; לא משתתפים בישיבות ההנהלה של רשות שדות התעופה וכן לא בישיבות הנהלת נתב"ג.

יושבת ראש ועד האקדמאים, לאה גנות, אמרה כי "למרות שסכסוך עבודה הוכרז כדין כבר בנובמבר, ועד האקדמאים ועובדיו גילו אחריות וסובלנות רחבה, במשך כמעט חמישה חודשים ולא נקטו בעיצומים. אנו מקווים, כי הנהלת רש"ת תשכיל להיכנס איתנו למשא ומתן מזורז ובתום לב; להגיע להסכם עוד השבוע כדי למנוע את הצורך בהרחבת העיצומים ולהחזיר את העבודה לפסים תקינים".

"הנהלת רשות שדות התעופה גורסת כי אין שום הצדקה לעיצומים הננקטים ללא התראה ע"י ועד האקדמאים וקוראת להם להפסיקם לאלתר", אומרים מנגד ברש"ת. "הנהלת רש"ת מצפה מהוועד להמשיך ולנהל מו"מ כדי להגיע להסכם".

 

המנכ"ל יעקב גנות  – מיום א'

לפני עשרה ימים אישרה הממשלה פה אחד את מינויו של יעקב גנות, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, לתפקיד מנכ"ל רשות שדות התעופה .

גנות, שייכנס לתפקיד ב-1 באפריל (יום ראשון הקרוב), יחליף את קובי מור שכיהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות וביקש לסיים את תפקידו.

בשבוע שעבר אישרה ועדת ברנר למינוי בכירים בשירות הציבורי את מינויו של גנות. שר התחבורה ישראל כץ הביא את המלצתו בנדון לממשלה וזו אישרה אותה הבוקר, כאמור.

גנות יעבור תקופת חפיפה מול מור, כאשר אחד הנושאים הבוערים שיצטרך לטפל בהם הוא מינוי של מנהל חדש לנתב"ג.

כיום ממלא את התפקיד בפועל, שמואל זכאי, סמנכ"ל מסופי גבול ושדות תעופה פנים ארציים, לאחר מותו של מנהל נתב"ג הקודם, שמואל קנדל, לפני כמה חודשים.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה