רשת רנואר תשלם רבע מיליון ש"ח על עבירות בדיני עבודה

רשת רנואר תשלם רבע מיליון ש"ח על עבירות בדיני עבודה

הרשת העסיקה ארבעה בני נוער עברה על חוקי עבודה רבים, כמו העסקת נוער בלילה, העסקה בשעות נוספות וגם אי תשלום עבורן

שיתוף
רנואר

רנואר

 רשת האופנה רנואר הורשעה בעבירות על חוקי עבודה, ותשלם קנס פלילי בסף רבע מיליון שקלים.

ביקורות שנערכו על ידי פקחים של משרד התמ"ת באזור הדרום, חשפו כי החברה העסיקה ארבעה עובדים שלא לפי חוקי העבודה: מדובר בנערים שהועסקו בלילה, ביום המנוחה השבועי ומעבר לשמונה שעות עבודה ביום. בנוסף, נמצא כי החברה לא מסרה לנערים הודעה המפרטת את תנאי העסקתם (על פי חוק הודעה לעובד). כן החברה העסיקה את הנערים בשעות נוספות בניגוד לחוק ואף לא שילמה להם עבור השעות הנוספות.

הרשת הודעה בהאשמות שיוחסו לה. בנוסף לקנס של 250 אלף השקלים שנגזרו עליה, החברה מחויבת כעת שלא לעבור על חוק עבודת נוער, תוך התחייבות של מנכ"ל החברה לא לעשות זאת ולדאוג לאכוף את חוקי העבודה בארגונו.

נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אורלי סלע, קבעה כי מדובר בקנס כספי גבוה מאוד, אך זאת בהתחשב לעבירות הרבות שבוצעו.

עו"ד יובל אברהם, סגן התובעת הראשית במשרד הכלכלה, אמר כי הפסיקה מהווה הרתעה משמעותית בפני מעסיקים, במיוחד בפני אלה המעסיקים אוכלוסיות חלשות כגון נוער.

עו"ד גלי לוי, התובעת הראשית במשרד הכלכלה, הביעה תמיכה בגזר הדין המשמעותי, ואמרה כי גזר דין כזה יהווה רתיעה וימנע ממעסיקים לנצל עובדים ולא למלא אחר חוקי העבודה השונים. תיקון ליקויים בחברה לצד ענישה הולמת הם הפתרון.

יחזקאל אופיר, מנהל אגף האכיפה במשרד התמ"ת אמר כי גזר הדין מחזק את מדיניות האכיפה של המשרד בנושא שמירה על זכויות עובדים. לדבריו, העבירות שיוחסו לרשת האופנה יש השפעה ישירה על שכר העובדים ועל תנאי העסקתם. מטרת המשרד הוא למנוע עבירות על עובדים השייכים לאוכלוסיות מוחלשות, כשבני הנוער נתפשים כאוכלוסייה חלשה במיוחד הזקוקה להגנה מיוחדת.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה