עובדי ש.ל.ה יקבלו תוספת של 6% לשכרם

עובדי ש.ל.ה יקבלו תוספת של 6% לשכרם

מדובר בהעלאת שכר במסגרת הסכם קיבוצי חדש שיחליף את ההסכם שנחתם לפני כחמישה חודשים

שיתוף
ש.ל.ה

הסכם קיבוצי חדש נחתם ביום חמישי האחרון בין עובדי ש.ל.ה והסתדרות המעוף, לבין הנהלת ש.ל.ה, במסגרתו יקבלו כ-2,200 עובדי המנהל תוספת של 6 אחוזים לשכרם. מדובר בהמשך להסכם הראשוני שנחתם לפני כחמישה חודשים, שיתעדכן כבר בשכר חודש אפריל. במסגרת ההסכם נוספו עוד 100 עובדים תחת ההסכם ומעניק להם העלאה בתגמול ובקרן השתלמות.

ש.ל.ה המעסיקה אלפי עובדים, הנה חברה בת של קופת חולים כללית המאגדת את מרפאות השיניים כללית סמייל, כללית רפואה משלימה וכללית אסתטיקה. העובדים התארגנו בהסתדרות לפני כשנה ומאז החל משא ומתן עם ההנהלה להסדרת תנאי העסקתם במסגרת הסכם קיבוצי. במסגרת ההסכם הראשון נקבע שכל עובד המועסק בחברה למעלה משלוש שנים יקבל מעמד של קביעות. הוגדר היקף המשרה המלאה בחברה שהיא בת 40 שעות שבועיות לעומת 42.5 שעות כפי שהיה נהוג בחברה. כמו כן סוכם כי עובדי המנהל השעתיים בחברה בוותק של שנתיים ומעלה, יועברו ממשכורת שעתית למשכורת חודשית.

באותו הסכם נקבעו גם תוספות שכר ושעות נוספות לעובדי המנהל, כאשר השכר הפנסיוני יחושב על בסיס כלל השכר, לרבות שעות נוספות ובונוסים ולא רק על בסיס שכר היסוד כפי שהיה נהוג. תינתן לעובדי המנהל תוספת שכר בסך 10% שתינתן בשלוש פעימות, וכן קרן השתלמות ותוספת שעות גלובאלית, שי לחגים וביגוד. במסגרת אותו הסכם הוחלט גם כי עובד יפוטר רק לאחר הידברות עם ועד העובדים ולא יוחלפו עובדים מפוטרים בעובדים אשר אינם עובדי החברה.

ההסכם החדש נחתם בשבוע שעבר לאחר שהתברר לעובדים כי החברה לא תקיים את ההסכם הקיבוצי הראשון כלשונו. העובדים טענו כי החברה סירבה לעדכן את השכר בהתאם לשינויים שהוסכמו במתווה ההעסקה של העובדים, לקצר את שבוע העבודה על פי ההסכם, סירבה להעביר את ההעסקה על בסיס שעתי להעסקה על בסיס חודשי,  ולא החילה אותו על כל העובדים עליהם הוסכם.

לאחר שפנו העובדים לעורכת הדין נעמי לנדאו, המתמחה ביחסי עבודה, ניסתה ההנהלה לטעון כי נציגות העובדים אינה מפרשת נכון את ההסכם. לאחר הליך גישור, נחתם ההסכם הקיבוצי החדש.  

אין תגובות

השאר תגובה