עבודה מרחוק: לא הטבה אלא חובה

עבודה מרחוק: לא הטבה אלא חובה

הצעת אפשרות עבודה מרחוק אינה מתג שאתה יכול להדליק ולכבות כשתרצה, זהו ערך בלתי ניתן לוויתור כיום

שיתוף
עבודה מרחוק

עבודה מרחוק

על אף היתרונות שהעובדים המרוחקים מספקים לארגון, כמה ארגונים בעלי שם גדול בארה"ב עלו כותרות לאחרונה בעת שניסו להחזיר את עובדיהם למשרד.

אחד מהם אפילו קרא לעובדים לחזור מהעבודה בבית אל המשרד או לעזוב את החברה.

מדוע זו טעות?

הטעות היא לא רק כיוון שחברות עשויות לאבד את הכישרונות הגדולים שלהם ע"י הצבת אולטימטום זה ולאבד את הפרודוקטיביות והמעורבות שלהן, הן גם עשויות להחמיץ את כישרונות המחר. לעובדים מוכשרים יש מספיק הצעות לעבודות מרוחקות באותה רמה שימצאו אותן. אם זה הגבול של הצעת העבודה אצלכם – אתם עלולים לאבד את הכישרונות הבאים.

מה החברה צריכה לדעת על עבודה מרחוק?

מומחים טוענים כי קיים פער הולך וגדל בין מה שמנהלי הגיוס שומעים מעובדי הקו הקדמי ומה שמנהיגים בכירים רוצים עבור הארגונים שלהם. אם חברות תיקחנה את הגישה הזאת לעבודה מרחוק ולא תאפשר אותה, הן תמצאנה את עצמן ללא עובדים טובים. זה מסר ברור המועבר למנהלי גיוס, אך לא בטוח כי המסר הזה מהדהד אצל המנהלים.

בעבר, אם מועמדים לעבודה בקשו לעבוד מרחוק, לעתים קרובות מעסיקים לא אפשרו זאת כיוון שלא רצו לשחרר את השליטה. מעסיקים חושבים שהם מאבדים משהו כשהם לא יכולים לראות את העובדים, אבל עם התקדמות הטכנולוגיה המבוססת אינטרנט והגישה לאינטרנט במהירות גבוהה, העובדים יכולים למעשה לספק עבודה טובה יותר ביעילות רבה מאוד, גם מרחוק.

עבודה מרחוק אינה עוד בגדר הטבה, היא ערך חיוני שעובדים מצפים לו ומנהלים למדו לספק. זה יהיה בגדר גירעון מנהיגותי עבור ארגונים שמקשיחים את עמדותיהם ויוצאים נגד גמישות במקום העבודה. ישנם מנהלים ואנשי גיוס שטוענים שהם לא מצליחים למשוך רמות מסוימות של כישרון לא משנה כמה כסף הם מציעים להם, זאת כיוון שעובדים אלו רוצים לשמור על איזון בין עבודה וחיים אישיים ולהמשיך לעבוד מהבית.

בניית קשרים באמצעות עבודה מרחוק

היתרונות של עבודה מרחוק ידועים – פרודוקטיביות גבוהה יותר ושביעות רצון של העובדים. דו"ח של TinyPulse הראה כי העובדים המרוחקים שמחים יותר, ומחקר של גאלופ הראה כי עובדים שמבלים 60 עד 80 אחוז מהזמן שלהם בעבודה מרחוק, מדווחים על הספק של משימות נוספות ביום העבודה. אבל יש בזה יותר מכך.

לספר לעובדים כי הם יכולים לעבוד מהבית אומר להם שאתה בוטח בהם. כאשר האמון עולה בכל מערכת יחסים, כולל של עובד ומעסיק, מצטרפת לכך כמעט תמיד מעורבות גבוהה יותר. זה אומר שהאפשרות לעובדים לעבוד מרחוק והידיעה שסומכים עליהם, יגרום לכך שהעובדים יהיו מחוברים יותר למשימה של הארגון שלכם ולעבודה שהם עושים, ויהיה להם עניין במתן תוצאה טובה יותר.

בנוסף, עובדים מרוחקים נוטים להיות נאמנים יותר. אתם בונים אצלם את הנאמנות, וזה מטבע חזק. על ידי מתן עובדים הזדמנות לעבוד מרחוק, אתה נותן להם את ההזדמנות לאזן את חייהם בצורה שעובדת עבורם וכל זה חוזר לטובה לארגון.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה